Londýn 12. apríla (TASR) - V Kanade sa dnes začala najväčšia poľovačka na tulene za ostatných 50 rokov. Vláda v Toronte povolila na rok 2004 ulovenie 350.000 kusov týchto morsko-zemských cicavcov, z ktorých väčšina bude usmrtená v masovej akcii trvajúcej 36 hodín, informuje britská spravodajská stanica BBC.
Lov na mladé tulene kvôli exkluzívnej kožušine sa už pred 25 rokmi takmer zastavil pre odpor medzinárodnej verejnosti, no stále trvá. Organizácie na ochranu práv zvierat neustále bojujú proti lovu na tuleňov, no kanadskí vládni úradníci tvrdia, že lov je humánny a potrebný.
Aj napriek určitému poklesu usmrtených zvierat po toľkých rokoch naberá poľovačka na tulene znovu na intenzite, bez ohľadu na zdesenie celého sveta. Na masovom love sa má zúčastniť 2500 mužov, členov posádok na 150 rybárskych lodiach.