Bratislava 25. októbra (TASR) - Údajná sexuálna aféra ministra kultúry Milana Kňažka s českou produkčnou Karolinou Faltovou vyvolala záujem aj v parlamente. Ján Cuper (HZDS) sa na dnešnej Hodine otázok opýtal, "či tá kravata, ktorou mal mať Kňažko zaviazané oči, bola aspoň slovenská".
Český bulvárny denník Super pred niekoľkými dňami zverejnil okolnosti okolo ministrovho "náruživého sexu, okoreneného sadomasochistickými praktikami" so spomínanou produkčnou. Podľa jej tvrdenia si "minister nechal so sebou robiť všetko". Produkčná v knihe spomienok s názvom Téměř sexuální záležitosť, aneb Mé hvězdné známosti, popísala, že mu jeho vlastnou kravatou zaviazala oči a robila mu, "čo chcel".
Kňažko vyslovil počudovanie nad tým, že Cuper vôbec položil túto otázku a obvinil ho, že neovláda rokovací poriadok. Rovnako bol prekvapený, že poslanca HZDS na pôde parlamentu zaujímajú takéto veci. Zároveň kritizoval vedenie NR SR, že touto otázkou dopustilo zosmiešnenie inštitúcie. Predsedajúci Pavol Hrušovský ostro odmietol Kňažkove tvrdenia a odporučil mu, aby sa venoval vláde SR, a nie vedeniu parlamentu. "To by som si vyprosil," dodal Hrušovský.
Vzhľadom na to, že išlo o poslednú odpoveď na Hodine otázok a Cuperovi neostal čas na doplňujúcu otázku, využil ho v rámci interpelácií. Požiadal Kňažka o vysvetlenie, či na túto súkromnú cestu použil služobné auto. Sám si však odpovedal na predchádzajúcu otázku. "Išlo o súkromnú, a možno aj slovenskú kravatu. V poslednej dobe totiž propagujete slovenské výrobky," uzavrel Cuper.
Podľa rokovacieho poriadku dostane Cuper odpoveď písomne do 30 dní.
*ad zg na