Madrid 20. marca (TASR) - Španielsky občan so záznamami v trestnom registri zaviedol štyroch Maročanov ku skladu výbušnín, odkiaľ koncom februára ukradli dynamit použitý neskôr pri teroristických útokoch v Madride. Informujú o tom dnes noviny El País.
Bývalý baník z regiónu Astúria, ktorého totožnosť nezverejnili, bol medzi piatimi osobami, ktoré vo štvrtok zatkla španielska polícia. Tvrdí však, že iba zaviedol Maročanov ku skladu a nepomáhal im pri krádeži. Údajne tiež nevedel, že ide o ľudí spojených s islamskými extrémistami, uvádza El País s odvolaním sa na policajné zdroje.
Zatknutý Španiel bol už v minulosti súdený za delikty spojené s drogami a nelegálne vlastníctvo zbraní. Maročania, ktorých totožnosť nie je známa, sú ešte na slobode.
Ministerstvo vnútra zatiaľ tieto informácie nekomentovalo.