Ako informovala srbská agentúra Beta, lipljanských Srbov museli evakuovať jednotky medzinárodných síl v Kosove KFOR. K podobným incidentom dochádzalo takmer vo všetkých kosovských lokalitách, kde ozbrojení Albánci útočili na srbské obyvateľstvo.
Jedného Srba zabili a ďalšieho zranili Albánci v dedine Drajčiči na juhozápade Kosova. V Kosovskej Mitrovici zahynulo podľa posledných údajov osem Albáncov a dvaja Srbi, ďalších takmer 300 ľudí utrpelo na oboch stranách zranenia.
Albánci v noci nadnes zapaľovali aj mnohé srbské pravoslávne kostoly a kláštory v Kosove, väčšinou klenoty stredovekej architektúry. Podľa agentúry Beta boli podpálené všetky srbské náboženské budovy v Prizrene na juhozápade srbskej provincie, kostol Bogorodici Ljeviskej, Svätého Juraja a Svätého Spasa, ako aj kláštor Svätého Archanjela.
V blízkosti kláštora Visoki Dečani na západe Kosova explodovalo niekoľko granátov. V centre a na východe provincie boli zapálené ďalšie desiatky pravoslávnych náboženských budov.
Viacero policajtov utrpelo v noci nadnes zranenia počas zrážok medzi demonštrantmi a príslušníkmi bezpečnostných zložiek v Belehrade. Účastníci demonštrácie dávali najavo svoj nesúhlas s protisrbským násilím v Kosove, uviedol srbský minister vnútra Dragan Jočič, ktorý vyzval obyvateľov Belehradu i Srbska na pokojné protesty.
K násilnostiam došlo vo chvíli, keď sa niekoľko stoviek osôb zhromaždilo v centre Belehradu, aby podpálili miestnu mešitu. Podľa informácií srbskej rozhlasovej stanice B92 sa im podarilo v mešite založiť oheň. Polícia bola nútená stiahnuť sa pred demonštrantmi.
Vyše 10.000 osôb sa zhromaždilo pred budovou srbskej vlády a blokovalo hlavné cestné komunikácie v centre Belehradu. Ľudia kričali heslá Pôjdeme do Kosova a Povstaň, Srbsko.
V meste Niš na juhovýchode Srbska sa uskutočnila demonštrácia za účasti 2000 ľudí, po ktorej sa miestna mešita v centre mesta ocitla v plameňoch. Stovky osôb vyšli do ulíc aj v centre Nového Sadu na severe Srbska.
V reakcii na dnešné nepokoje v Kosove sa v Belehrade uskutočnilo stretnutie Najvyššej rady obrany Srbska a Čiernej Hory. Minister obrany Boris Tadič vyhlásil, že úrady bezpečnostnú situáciu pozorne sledujú.
Podľa neho sú ozbrojené sily Srbska a Čiernej Hory pripravené na administratívnej hranici provincie spravovanej OSN. Armáda je pripravená na každé prípadné nebezpečenstvo a na každý zlý scenár. Tadič však súčasne ubezpečil, že Belehrad nepodnikne žiadny krok bez koordinácie s misiou OSN v Kosove UNMIK a medzinárodnými silami KFOR.