ory parlamentu, zvyšuje počet členov Rady ČT z deväť na 15, mení spôsob voľby jej členov a definuje, čo môže byť u členov rady predmetom konfliktu záujmov.
Tretinu členov 15-člennej rady budú nominovať politické strany, zvyšných členov navrhnú odbory, profesijné a záujmové združenia. Novinkou novely zákona o ČT je rozšírenie právomocí rady, povinné konzultácie riaditeľa s radou pri menovaní a odvolávaní vedúcich pracovníkov ČT, ako aj zásada, že rokovania rady budú verejne prístupné.
Patový stav v ČT trvá a 80 až 90 percent divákov nemôže sledovať správy pripravované pôvodným tímom redaktorov, ale len krátke a nekompletné spravodajstvo zverencov riaditeľky spravodajstva Jany Bobošíkovej. Pokračuje nielen štrajk zamestnancov ČT a blokáda redaktorov v tzv. velíne spravodajstva zo strany ochrannej služby podriadenej riaditeľovi ČT Jiřímu Hodačovi, ale aj budovanie nových tímov pod vedením J. Bobošíkovej. Podľa jej slov v Prahe dnes disponuje desiatimi ľuďmi a spravodajstvo z regiónov je dohodnuté zmluvne.
"Technické záležitosti riešime kontinuálne, každý deň najímame nové štáby," konštatovala dnes Bobošíková s tým, že na výpovediach zo zamestnania pre asi 20 rebelujúcich redaktorov sa nič nemení. Spravodajstvo J. Bobošíkovej, ktoré rebelanti označujú za "Bobovíziu", je stále nútené využívať rôzne pražské pracoviská a strižne, pretože vysoko špecializovaný tzv. newsroom od polovice decembra okupujú redaktori spravodajstva neuznávajúci voľbu nového riaditeľa. "Ako kočovná spoločnosť sa pohybujeme z miesta na miesto," komentovala tento fakt J. Bobošíková.