Londýn 10. októbra (TASR) - Zisk z najnovšieho singla Paula McCartneyho pôjde na pomoc rodinám newyorských požiarnikov, ktorí zahynuli alebo sú nezvestní od teroristických útokov na Svetové obchodné centrum (WTC) z 11. septembra.
Bývalý člen britskej skupiny Beatles vydá svoj najnovší singel s názvom From a Lover To a Friend 29. októbra. Všetky prostriedky, ktoré sa získajú celosvetovým predajom tejto skladby, pôjdu na pomoc príbuzným a pozostalým po vyše 340 požiarnikoch, ktorí zahynuli v troskách dvojičiek mrakodrapov WTC alebo sú od ich zrútenia nezvestní.
McCartney bol v osudný septembrový deň v New Yorku a - ako sám vraví - "bol svedkom ohromného heroizmu, ktorý z mesta vychádzal, vrátane hrdinstva a chrabrosti požiarnikov."
"Hlboko obdivujem odvahu, ktorú títo ľudia preukázali. Cítim s nimi spojenie, pretože môj otec bol požiarnym dobrovoľníkom v Liverpoole počas druhej svetovej vojny," hovorí sir McCartney.
O desať dní, 20. októbra, sa McCartney zúčastní na Koncerte pre New York, veľkolepej štvorhodinovej udalosti v Madison Square Garden, kde okrem neho vystúpia aj ďalšie hudobné legendy ako Mick Jagger, Eric Clapton, The Who, Bon Jovi či Macy Grayová. Zisk z koncertu pôjde na pomoc obetiam teroristických útokov.