Atény 7. marca (TASR) - Jorgos Papandreu, šéf vládnuceho Panhelénskeho socialistického hnutia (PASOK), dnes večer uznal porážku svojej politickej formácie v parlamentných voľbách, v ktorých sa najlepšie darilo konzervatívcom z opozičnej strany Nová demokracia (ND), vedeným Kostasom Karamanlisom.
"Vo voľbách skončila na prvom mieste opozičná Nová demokracia a preto mi nezostáva nič iné, ako zaželať Kostasovi Karamanlisovi a jeho straníckym kolegom veľa úspechov v prospešnej práci pre všetkých obyvateľov Grécka", povedal Papandreu na tlačovej konferencii v Aténach.
Štátna televízia krátko predtým oznámila, že na základe prieskumov vo volebných miestnostiach môžu konzervatívci z ND rátať s minimálne 45,5 percentami hlasov, zatiaľ čo PASOK sa bude musieť uspokojiť s hlasmi približne 40,2 percenta voličov.