Irán sleduje s veľkým znepokojením vývoj konfrontácie medzi znepriatelenými Spojenými štátmi americkými a druhým svojím zaprisahaným odporcom, fundamentalistickým islamským hnutím Taliban, ovládajúcim väčšinu Afganistanu.
Pod zámienkou boja proti terorizmu nesmú byť zavraždené tisíce ľudí a nevinných a utláčaných ľudí nemožno obetovať agresii, povedal podľa rozhlasu Chatámí.
Podľa iránskeho denníka Iran News, blízkeho iránskemu prezidentovi Chatámímu, USA vraj uplatňujú v Afganistane "zákon džungle" a povyšujú sa zároveň na "sudcu aj vykonávateľa" spravodlivosti.
Dnes ráno zatkli v Dubline štyroch mužov neírskeho pôvodu. Podľa polície ich zadržalo oddelenie pre Blízky východ v rámci medzinárodného boja proti terorizmu. Zatknutí muži sú vo veku 24 - 39 rokov. Žiadne iné podrobnosti o nich zatiaľ neuverejnili.
1 4 vr žab