Budapešť 18. februára (TASR) - Maďarská polícia dnes v Budapešti chytila belgického muža, ktorý v utorok ráno bez zastavenia prešiel vysokou rýchlosťou slovensko-maďarský hraničný priechod Rusovce-Rajka, pričom ohrozil pohraničníka. Uviedol to pre TASR hovorca pohraničníkov Sándor Orodán.
Policajti našli muža v hoteli v centre mesta na základe oznámenia občanov. Podľa neoficiálnych informácií z policajných kruhov sa hľadaný muž v noci zabával v jednom zo zábavných podnikov maďarskej metropoly. Pri odchode chcel platiť českými korunami, keď ich neprijali, reagoval arogantne.
V zábavnom podniku sa vydával za predajcu vozidiel a snažil sa predať svoje BMW, ktorým ilegálne prešiel v pondelok česko-slovenskými a v utorok slovensko-maďarskými hranicami.
Dopoludnia györske veliteľstvo pohraničnej stráže podalo trestné oznámenie z trestného činu ohrozenia verejného činiteľa a ohrozenia bezpečnosti cestnej premávky.