ckých štátoch - Michigan a Washington. V oboch má najväčšiu šancu zvíťaziť senátor John Kerry, bez šance však nie je ani senátor za štát Severná Karolína John Edwards. V Michigane, ktorý je jediným americkým štátom, kde sa dá voliť aj prostredníctvom e-mailu, sa volebné miestnosti pre primárky otvorili o 10.00 miestneho času (16.00 SEČ) a zatvorené budú o 16.00 (22.00 SEČ).
Kerry už vyhral v siedmich z deviatich štátov, kde sa demokratické primárky doteraz konali. Po jednom skalpe majú zatiaľ Edwards a bývalý vrchný veliteľ síl NATO v Európe Wesley Clark. Ten však už veľkú šancu presadiť sa proti Kerrymu nemá. Podobne zle sú na tom aj ďalší traja zostávajúci kandidáti: Howard Dean, Dennis Kucinich a Al Sharpton.
Ak by sa prezidentské voľby konali na prelome januára a februára, nad Bushom by zvíťazili hneď dvaja kandidáti Demokratickej strany. Kerry by v priamom súboji s Bushom získal 53 percent hlasov proti Bushovým 46 percentám. Súčasného republikánskeho prezidenta, ktorý už oznámil, že sa bude uchádzať o zvolenie aj na druhé funkčné obdobie, by porazil aj Edwards. Získal by 49, Bush len 48 percent. Všetci ostatní demokratickí kandidáti by Bushom prehrali.
Prieskum uskutočnil denník USA Today v spolupráci s televíziou CNN a Gallupovým ústavom v dňoch 29. februára a 1. marca na vzorke 1001 dospelých Američanov. Prieskum zisťoval aj podporu samotného Busha, a ani v tejto časti republikánov nepotešil: Busha v súčasnosti podporuje 49, nepodporuje 48 percent Američanov. Ešte začiatkom roka mal pritom podporu 60 percent. Podľa politológov proti Bushovi hrajú najmä najnovšie informácie o irackých zbraniach hromadného ničenia. Práve tie boli jedným z hlavných dôvodov, ktorými Bush odôvodňoval potrebu vojenského útoku proti Iraku. Žiadne takéto zbrane sa však v Iraku nenašli, a podľa názoru amerických zbrojných inšpektorov sa už ani nenájdu.