pravodajských informácií vedúcich k vojne proti Iraku. Biely dom pritom v poslednom čase mení slovník, keď už nehovorí, že Saddám Husajn vyrábal zakázané zbrane, ale mal program zbraní hromadného ničenia. Je to rozdiel, ako keby zločinec nedržal v ruke vražedný nástroj, ale snažil sa ho získať.
Bush nemal veľmi na výber, konštatuje Pravda. Bývalý šéf amerických zbrojných inšpektorov David Kay pred pár dňami povedal, že Irak žiadne zakázané zbrane nemal a že CIA sa zmýlila. K tlaku opozičných demokratov sa pridávajú aj hlasy z jeho republikánskeho tábora. Keďže nepôjde o vyšetrovanie Kongresu USA, Bush bude mať slabé páky s načasovaním tejto správy. Ak by sa preukázali vážne chyby v narábaní so špionážnymi informáciami o Iraku, Bushovi hrozí, že orgán vydá svoju správu pred novembrovými prezidentskými voľbami.
Aj keď je predčasné špekulovať, či by mu prípadné fiasko vo vyšetrovacej správe výrazne ubralo percentá medzi voličmi, je jasné, že zahraničná politika má tentoraz vo volebnej kampani obrovský význam. Bushovi generáli preto tvrdia, že Usámu bin Ládina chytia do konca roka. Najhľadanejší terorista - či mŕtvola alebo v putách - by totiž zatienil akékoľvek chyby vedúce k vojne v Iraku, uzatvára Pravda.