rálny riaditeľ BBC Greg Dyke a nový dočasný šéf Rady premiérovi Blairovi ponúkol ospravedlnenie, aké požadoval.
Viacero denníkov uskutočnilo vlastné prieskumy verejnej mienky, týkajúce sa najnovšieho vývoja. Podľa Daily Telegraphu si 56 percent ľudí myslí, že hlavným cieľom Huttonovej správy bolo očistiť vládu a že to nebol dostatočný a nestranný pokus o zistenie pravdy o okolnostiach smrti dr. Kellyho. Podľa Guardianu verejnosť oveľa viac verí BBC ako vláde. Za BBC hlasovalo 31 percent, za vládu len 10. Pravda, takmer polovica opýtaných hovorí, že neverí nikomu. A podľa denníka Times celá aféra poškodila povesť premiéra Blaira skoro rovnako ako povesť BBC.
Ale okrem toho sa v denníkoch objavujú aj ďalšie témy súvisiace s Huttonovým verdiktom a Irakom. Podľa Guardianu Hutton rozhodne neurobil za kontroverziou okolo vládnej správy o irackých zbraniach hromadného ničenia čiaru. Očistenie vlády len znamená, že pozornosť sa teraz presúva na presnosť informácií tajných služieb a dôvod prečo vlastne išli USA s Britániou do vojny. V oboch krajinách sa ozývajú výzvy na podrobné prešetrenie spravodajských informácií.
Mohol by vzniknúť aj ďalší spor - Independent prináša rozhovor s bývalým zbrojným expertom americkej vlády Gregom Thielmanom, podľa ktorého je politické vedenie v oboch krajinách zodpovedné za "prekrútenie obrazu, ktorý vyvolal dojem obrovskej hrozby zo strany Iraku". Podľa neho sa tajné služby zhodovali v tom, že musia byť opatrné, pokiaľ ide o iracké zbrane, ale vlády to na verejnosti nepresne interpretovali.
"Irak nepredstavoval bezprostrednú hrozbu," povedal Thielman pre Independent. Správu britskej vlády o irackých zbraniach nazval politickým dokumentom, ktorý neodrážal skutočný vývoj v spravodajských informáciách. A za to kladie vinu aj šéfom tajných služieb, ktorí to dovolili.
Podobne kriticky sa v ďalšom rozhovore vyjadruje aj bývalý inšpektor OSN Rolf Ekeus, ktorý obvinil šéfov spravodajských služieb v USA a Británii, že "len chceli vyhovieť svojim pánom".