s tohto roku, ale "načasovanie bude záležať na vývoji v regióne". Podľa zdroja z armády príprava operácie zahrňuje vyslanie lietadlovej lode námorníctva do Arabského mora, ako aj rozmiestnenie pozemných aj špeciálnych jednotiek armády USA. Išlo by o tisíce amerických vojakov, z ktorých mnohí dnes slúžia v susednom Afganistane. Pri operácii by USA mali poskytnúť pomoc aj pakistanskí vojaci. Počas posledných týždňov v rámci príprav na operáciu, ktorú v internej armádnej komunikácii označujú za "jarnú ofenzívu", bola vydaná séria rozkazov. Scenár ofenzívy mal byť podľa denníka údajne naplánovaný do 21.
Pakistanský prezident Parvíz Mušarráf opakovane odmietol umožniť americkým vojakom vstúpiť na územie krajiny za účelom pátrania po príslušníkoch al-Kájdy. Svoju pozíciu potvrdil aj v piatok vo švajčiarskom Davose. Armádny zdroj pre Tribune ale minulý týždeň uviedol: "Povedali nám, že do Pakistanu ideme za Mušarráfovej pomoci." Podľa denníku sa armádni plánovači domnievajú, že Mušarráfovo stanovisko sa napriek jeho vyhláseniam vo svetle posledných udalostí zmenilo. Generál armády je presvedčený, že za dvoma nedávnymi pokusmi o atentát na pakistanského prezidenta stála práve al-Kájda. Útoky proti nemu zvýšili aj obavy Washingtonu, keďže ten Mušarráfa považuje za dôležitého strategického partnera v regióne.
Denník na záver tiež s odvolaním sa na zdroje z Pentagonu uviedol, že armáda zvažuje, ako a či by Irán mohol tiež prispieť k zastaveniu prenikania členov al-Kájdy do Iraku.