EUROSERVIS: Súhrn správ z 5. októbra

BRATISLAVA 5. októbra (SITA) - LN: Jubilujúci prezident Havel o situácii po útokoch na USA Český prezident Václav Havel, ktorý dnes oslavuje 65. narodeniny, sa na neformálnom stretnutí s novinármi vyjadril k hlavným problémom, pred

ktorými stojí ľudstvo po teroristickom útoku proti USA. Prezident v tejto súvislosti ocenil pondelňajšie vystúpenie premiéra Miloša Zemana venované českej účasti v boji s terorizmom. Píšu Lidové noviny. Ako však dodal, chýbala mu tam veta, "že je to skutočne vojna s terorizmom a nie s islamom, že to nie je zrážka dvoch kultúr." Havel však zdôraznil skutočnosť, že zaznelo dôrazné slovo českej vlády v súvislosti s politickou a vojenskou zodpovednosťou krajiny.

BLAIR: Britský premiér oceňuje postoj Ruska k boju s terorizmom

Britský premiér Tony Blair pochválil vo štvrtok počas svojej návštevy v Moskve ruského prezidenta Vladimira Putina za jeho úlohu v budovaní medzinárodného protiteroristického frontu. "Chceme vzdať hold vášmu vedeniu, ktoré si uvedomuje nesmierny význam vytvorenia koalície proti terorizmu," povedal Blair po príchode do Moskvy, ktorá je začiatkom cesty, počas ktorej chce posilniť podporu vojenskej akcii v Afganistane. Ako dodal, "fakt, že sme sa zjednotili na spôsobe reakcie na hrozné udalosti z 11. septembra, ukazujú, že svet sa stáva zomknutejším." Blair v piatok odcestoval na krátku návštevu do Pakistanu. V sobotu by sa mal v metropole Indie Dillí stretnúť s premiérom Atalom Bihárím Vádžpejím. Poslednou zastávkou jeho cesty bude Omán v Perzskom zálive.

EÚ: Bösch chce vedieť, že s eurofondmi je v SR všetko v poriadku

Podpredseda výboru Európskeho parlamentu (EP) pre kontrolu rozpočtu Herbert Bösch povedal, že EP uvoľní peniaze pre Slovensko, ako náhle sa tam zlepší ochrana peňazí európskych daňových poplatníkov, s ktorou nebol doteraz spokojný. Rozhodnutie rozpočtového výboru EP pozastaviť určitú časť predvstupovej pomoci pre SR nepovažuje za trest a ani za ohrozenie rozširovania Únie. „Máme dojem, že kontrola peňazí európskych daňových poplatníkov nefunguje na Slovensku tak, ako by mala“, konštatoval Bösch, ktorý v čele delegácie výboru EP na kontrolu rozpočtu navštívili v júli SR.

BRITÁNIA: Premiér Blair pricestoval do Moskvy

Britský premiér Tony Blair pricestoval vo štvrtok podvečer do Moskvy, kde bude s ruským prezidentom Vladimírom Putinom hovoriť o jeho podpore vojenskej akcie v Afganistane. "Ide o súčasť vytvárania protiteroristickej koalície, v ktorej je Rusko veľmi dôležité, pretože má široké záujmy v celom regióne," uviedol Blairov hovorca.

AGRO: V Nemecku je proti BSE poistená polovica hovädzieho dobytka

V súčasnosti je v Nemecku proti nákaze BSE poistených okolo 50 % hovädzieho dobytka. Výška prijatého poistného výrazne narástla v priebehu štyroch mesiacov po dokázaní choroby v SRN v novembri 2000, a to o 40 mil. DEM. Pre agentúru SITA to uviedol poradca Európskej únie (EÚ) pre otázky poisťovníctva v poľnohospodárstve Eckhardt Wilkens.

SUMMIT:Krajiny V10 o kolektívnej zodpovednosti a boji proti terorizmu

Summit kandidátskych krajín Severoatlantickej aliancie (NATO) začal v piatok v Sofii za účasti generálneho tajomníka NATO Georgea Robertsona. Slovenskú republiku na ňom zastupuje prezident Rudolf Schuster, prezidenti vedú delegácie aj ďalších deviatich krajín takzvanej Vilniuskej desiatky. Pôvodne sa v piatok malo hovoriť predovšetkým o integrácii kandidátskych krajín do európskych a euroatlantických štruktúr, v kontexte zmenenej bezpečnostnej situácie vo svete po teroristických útokoch na USA bol však program summitu upravený.

MIGAŠ: S Pithartom o príprave pražského summitu NATO

Hlavnou témou štvrtkového stretnutia predsedu Národnej rady SR (NR SR) Jozefa Migaša na jeho oficiálnej návšteve ČR pri rokovaní s predsedom českého Senátu Petrom Pithartom boli otázky prípravy blížiaceho sa budúcoročného pražského summitu NATO. Ten by mal totiž rozhodnúť aj o ďalšom rozširovaní Aliancie. Jozef Migaš skonštatoval, že súčasná slovenská vládna koalícia urobila dostatok reformných, transformačných a demokratických krokov, ktoré by mali byť zárukou záujmu Slovenska stať sa stabilným členom Aliancie. Podľa Petra Pitharta a ďalších senátorov Česko podporuje záujem Slovenska o vstup do NATO už na pražskom summite, ktorý by mal prispieť aj k ďalšiemu spoločnému postupu oboch krajín pri vstupe do Európskej únie a prehlbovaniu vzájomnej nadštandardnej spolupráce.

AFGANISTAN: Britská reportérka pred súd

Yvonne Ridleyovú, britskú novinárku, postavia v Afganistane pred súd, uviedol vo štvrtok Taliban. Fanatický moslimský režim ju obviňuje z účasti na špionáži proti Afganistanu alebo z členstva v špeciálnych jednotkách.

Podľa výkladu islamského 1400-ročného právneho systému, za taký prečin odsúdia previnilca na trest smrti. Mulla Abdurrahman Zahid, zástupca ministerstva zahraničia, uviedol, že po prvých vyšetreniach je zrejmé, že britskú novinárku postavia pred súd. Nešpecifikoval obvinenia, no povedal, že hoci vyšetrovanie sa ešte neskončilo, reportérka britského nedeľníka The Sunday Express porušila "zákony a nariadenia krajiny".

EÚ: Schröder a Aznar za urýchlenie založenia paktu proti terorizmu

Nemecko a Španielsko požadujú zrýchlenie procesu vytvorenia paktu na boj proti terorizmu v rámci Európskej únie. "Termín jeho založenia začiatkom decembra sa musí dodržať," povedal nemecký spolkový kancelár Gerhard Schröder po rozhovoroch so španielskym predsedom vlády Josém Aznarom vo štvrtok v nemeckom Quedlinburgu. Ako povedal Aznar, terorizmu sa nesmie prenechať ani ten najmenší priestor. Šéfovia štátov a vlád na mimoriadnom summite pred dvoma týždňami schválili akčný plán boja proti terorizmu. Plán okrem iného predpokladá jednotný zatykač v rámci Európskej únie, úzku spoluprácu polície a justície, ako aj posilnenie Europolu. Aznar a Schröder ubezpečili USA, že im poskytnú rýchlu pomoc v boji proti terorizmu. Podľa slov Schrödera sa Nemecko a Španielsko zasadia za to, aby sa požiadavka Spojených štátov čo najskôr "splnila v celom rozsahu".

MACEDÓNSKO: Darcovská konferencia zrušená

Európska únia oddialila medzinárodnú darcovskú konferenciu pre Macedónsko. Podľa britskej rozhlasovej stanice BBC dôvodom je, že tamojší parlament ešte stále neratifikoval reformy zakotvené v mierovej dohode. Po rokovaniach s politickými lídrami v Skopje komisár EÚ pre vonkajšie záležitosti Chris Patten vyhlásil, že konferencia plánovaná na 15. októbra sa neuskutoční, kým sa neuplatnia politické dohody o zlepšení práv etnickej albánskej menšiny.

BELGICKO: Stretnutie mládeže o budúcnosti Európy

Brusel bude miestom sobotňajšieho stretnutia mládeže, aby diskutovali o budúcnosti Európy. Viac ako 700 mladých ľudí z celej Európy sa zúčastní na podujatí, na ktorom má vystúpiť belgický premiér Guy Verhofstadt, podpredsedníčka vlády Isabelle Durantová a komisári EÚ Michaele Schreyerová - pre rozpočet a Pascal Lamy - pre obchod. Európska rada v Nice schválila deklaráciu o budúcnosti Európy vyzývajúcu na širšiu a hlbšiu debatu o budúcnosti Európskej únie, ktorá má vytýčiť cestu pre nové reformy Únie v roku 2004. V posledných mesiacoch politickí predstavitelia z rôznych krajín a politických zoskupení už pokročili v diskusii vyjadrením svojich názorov na európsku federáciu. Diskusia je otvorená a je takisto na mladých ľuďoch, aby k nej prispeli.

AZNAR: Boj s terorizmom prioritou španielskeho predsedníctva EÚ

Španielsky premiér José Maria Aznar vyhlásil, že boj proti terorizmu bude prioritou španielskeho predsedníctva Európskej únie, ktoré po Belgicku prevezme od januára 2002. Na bilaterálnej schôdzke s nemeckým kancelárom Gerhardom Schröderom vo štvrtok španielsky predstaviteľ pripomenul skúsenosti svojej krajiny s potláčaním terorizmu, ktoré má z boja proti baskickej separatistickej organizácii ETA. Píše Financial Times. "Z pohľadu novej medzinárodnej situácie bude Španielsko venovať osobitnú pozornosť spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politike EÚ," cituje denník Aznara.

MVO: Budúci rok sa začne grantový program pre projekty povodia Dunaja

Do deviatich rokov od prijatia Rámcovej smernice EÚ o vodách, ktorú musia kandidátske krajiny prijať do konca roku 2003, treba aplikovať jeden z jej hlavných nástrojov - plán manažmentu povodia. O medzinárodnom projekte, ktorý má zapojiť mimovládny sektor a verejnosť do riešenia problémov povodia najväčšej európskej rieky - Dunaja, informovali na dnešnej tlačovej besede zástupcovia Regionálneho environmentálneho centra pre strednú a východnú Európu (REC Slovensko).

KUKAN: Spochybňovanie záväzkov vlády zlým signálom pre EÚ a NATO

Dôkazy, ktoré Slovensku v utorok poskytli Spojené štáty, jasne hovoria o tom, že za útokmi z 11. septembra stál Usáma bin Ládin. Niet pochýb, že nitky vedú k bin Ládinovi, vyhlásil dnes minister zahraničných vecí Eduard Kukan. Dôkazový materiál je podľa jeho slov veľmi obsiahly a argumentačne presvedčivý. Kukan dodal, že hoci sa osem požiadaviek USA na podporu boja proti terorizmu nevzťahuje na Slovensko, ako budúci člen Aliancie poskytneme partnerom všetku pomoc, o ktorú požiadajú.

FRANCÚZSKO: Krajina reviduje prognózy rastu HDP

Rast francúzskej ekonomiky sa v druhom kvartáli tohto roka opäť spomalil. Francúzsky štatistický úrad INSEE preto revidoval prognózy rastu hrubého domáceho produktu (HDP) v roku 2001 smerom nadol z 2,3 % na 2,1 %. Teroristické útoky v USA však toto zníženie nezohľadňujú. Podľa šéfa konjunkturálneho oddelenia INSEE Michela Devilliersa sa dopad teroristických útokov na ekonomiku nedá

ESTÓNSKO: Miera rastu inflácie sa v septembri spomalila

Spotrebiteľské ceny v Estónsku vzrástli v septembri menšou mierou ako sa očakávalo v dôsledku sezónneho poklesu cien potravín. Štatistický úrad v piatok uviedol, že estónsky index spotrebiteľských cien (CPI) vzrástol v uplynulom mesiaci medzimesačne o 0,1 % a ročná miera rastu dosiahla 5,7 %, pričom v auguste predstavovala 6,1 %.

RAKÚSKO: Veľkoobchodné ceny opäť vzrástli

Rakúske veľkoobchodné ceny vzrástli počas prvých deväť mesiacov v medziročnom porovnaní o 2,3 %. Podľa informácií rakúskeho štatistického úradu Statistik Austria vzrástli predovšetkým ceny koží a kožušín o 18,1 %, mäsa, mäsových výrobkov, hydiny a diviny o 14,8 %, papiera a kartónu o 14,5 % a živých zvierat o 13,5 %. V sledovanom období výrazne poklesli veľkoobchodné ceny umelých živíc a surových plastov o 9,4 %, ako aj kávy, kakaa, čajov a korenín o 3,8 %.

BRATISLAVA: Experti o budúcej spolupráci v oblasti dopravy

Budúca kooperácia v oblasti dopravy medzi hlavnými mestami Slovenska a Rakúska a výmena skúseností je náplňou dnešného sympózia Spoločné stratégie pre spoločnú Európu: dopravná infraštruktúra, ktoré sa koná na bratislavskom magistráte. Ťažiská stretnutia expertov sa sústreďujú na oblasť dopravy a dopravnej infraštruktúry, koncepcie infraštruktúry, podporných projektov Európskej únie a spolupráce miest. Ako na tlačovej besede pripomenul mestský radca pre rozvoj mesta a dopravu mesta Viedeň Rudolf Schicker, debaty sa dotýkajú najmä dlhodobejších plánov, hoci význam majú aj krátkodobé kroky. Z nich vyzdvihol najmä prepojenie Bratislavy na rakúsku diaľničnú sieť, či železničné spojenie z bratislavskej Petržalky do Viedne. Ako zdôraznil, v budúcnosti je však potrebné vybudovať viac dopravných spojení, hlavne severne okolo Dunaja, čo bude mať význam nielen pre Bratislavu a Viedeň, ale aj pre celú Európu.

SALÁM ZAÍF: Bin Ládina možno vydáme, najprv však chceme dôkazy

Afganské vládne hnutie Taliban je ochotné postaviť saudskoarabského teroristu Usámu bin Ládina pred súd, ak mu Spojené štáty predložia dôkazy o prepojení bin Ládina so septembrovými teroristickými útokmi na New York a Washington. Povedal to v piatok afganský veľvyslanec v Pakistane mulla Abdul Salám Zaíf. Na otázku agentúry Reuters, či je Taliban ochotný vydať bin Ládina pred súd v inej krajine, povedal: "Presne o tom chceme diskutovať, no najprv musíme mať dôkazy".

BRITÁNIA: Turistický priemysel stratový po útokoch na USA

Britský turistický priemysel zasiahnutý ochorením krívačky a slintačky pravdepodobne stratí ďalšiu miliardu libier (1,48 mld. USD) do konca roka v dôsledku útokov na Spojené štáty minulý mesiac. Informovali o tom v piatok predstavitelia priemyslu. "Očakáva sa, že kvôli teroristickým útokom v USA príde turistický priemysel v Británii o ďalšiu miliardu libier za posledný štvrťrok 2001," uvádza sa vo vyhlásení Britského turistického úradu (BTA).

ČR: Filmový festival proti korupcii v Prahe

Skorumpovaný svet v rôznych podobách predstaví filmový festival, ktorý sa v Prahe koná od 6. do 8. októbra v kine Evald. Prvý ročník festivalu pod názvom Film for Transparency 2001 sa uskutoční súčasne s 10. medzinárodnou protikorupčnou konferenciou, ktorá bude po prvý raz v krajinách strednej a východnej Európy.

Festival, pripravený pod taktovkou medzinárodnej mimovládnej organizácie vystupujúcej proti korupcii a úplatkom Transparency International (TI), uvedie diela z celého sveta, rozoberajúce tematiku úplatkárstva, tunelovania peňazí a zneužívania informácií i dôvery verejnosti. "Začali sme spolupracovať s umelcami, pretože boj proti korupcii bude účinný len vtedy, keď sa do neho zapojí celá spoločnosť," uviedol predseda a zakladateľ TI Peter Eigen.

PAKISTAN: Blair pricestoval do Islamabadu

Britský premiér Tony Blair pricestoval v piatok poobede do hlavného mesta Pakistanu Islamabadu s cieľom zabezpečiť podporu krajiny pre globálny boj proti terorizmu. Rokovať bude s ministrom zahraničia Abdulom Sattarom a vojenským vodcom, generálom Pervezom Mušaráfom. Blairova návšteva slúži nielen na získanie podpory Pakistanu, no ponúkne tiež vojenskej pakistanskej vláde možnosť získať legitimitu v očiach sveta.

BRITÁNIA: Vláda zverejnila dokument o vine bin Ládina

Septembrové teroristické útoky na americké mestá boli naplánované jedným z blízkych spolupracovníkov Usáma bin Ládina a z 19 únoscov lietadiel, ktorými boli uskutočnené samovražedné útoky, mali minimálne traja spojenie so skupinou Al-Kájda. Uvádza sa to v dokumente, ktorý britská vláda zverejnila na internete. Upozorňuje sa v ňom, že neobsahuje všetky fakty známe britskej vláde vzhľadom na to, že proces vyšetrovania nie je ešte uzavretý, ako aj vzhľadom na potrebu ochrany zdrojov informácie.

EÚ: Poskytla ČR financie na modernizáciu dopravnej infraštruktúry

Viac ako 720 miliónov eur, čo je viac ako 26 miliárd českých korún, už vyčlenila Európska únia (EÚ) na podporu prípravy vstupu Českej republiky do EÚ, a to najmä na modernizáciu cestnej a dopravnej infraštruktúry. Pri zahájení rekonštrukcie cestnej siete v Bíline v Teplickom kraji to uviedol prvý námestník českého ministra pre miestny rozvoj Jiří Durčok. Podľa neho boli v roku 2000 prvýkrát uvoľnené aj ďalšie doplnkové fondy na program ISPA vo výške 70 miliónov eur. To predstavuje pre Českú republiku zhruba 2,6 miliardy českých korún na podporu infraštruktúry v oblasti dopravy a na ochranu životného prostredia. Ďalších 22 miliónov eur poskytla EÚ na rozvoj českého poľnohospodárstva a vidieka.

THE INDEPENDENT: Bush a Blair by nemali meniť svoje ciele

Britský denník The Independent priznáva, že dôkazy o vine saudskoarabského teroristu Usámu bin Ládina, ktoré vo štvrtok zverejnila britská vláda, by síce pred súdom nestačili, ale píše, že je to viac než dosť na odôvodnenie zásahu proti sieti al-Kájda, skupine extrémistov, ktorá vedie odpornú a neľudskú "svätú vojnu" proti Amerike a Izraelu. Skutočnosť, že Usáma bin Ládin sa priznal k útokom v minulosti a jeho otvorené podnecovanie k vraždeniu a terorizmu znamenajú, že žiadna krajina rešpektujúca medzinárodné právo by jeho organizáciu nemala tolerovať. The Independent však varuje pred úskaliami, ak by sa ciele prípadného vojenského zásahu začali rozširovať. Už sa nehovorí len o zlikvidovaní teroristickej siete, ale aj o možnosti nahradiť talibanský režim v Afganistane nejakým iným, ktorý by netoleroval teroristov. Aj keď denník nepopiera, že Taliban potláča základné ľudské práva, pokus o napravenie takého zla sa podľa neho zásadne líši od snahy o predvedenie organizátorov samovražedných útokov pred spravodlivosť.

NEMECKO: Doteraz zablokovali 8 mil mariek

Ministri financií siedmich najbohatších krajín sveta chcú medzinárodnému terorizmu zabrániť prístup k finančným kontám, zaznelo z nemeckých vládnych kruhov. Minister financií Hans Eichel ohlásil rozsiahly akčný plán, ktorého súčasťou budú sprísnené kontroly kapitálových trhov a kontroly všetkých bankových kont v Nemecku. Podľa informácií z Berlína, v Nemecku doteraz zablokovali 8 mil. mariek na 214 kontách. Uviedla televízna stanica SAT 1.

EÚ: Team Europe otvorí svoju činnosť na Slovensku v pondelok

Oficiálne otvorenie činnosti Teamu Europe v Slovenskej republike (SR) za účasti veľvyslanca a vedúceho Delegácie Európskej komisie (EK) v SR Waltera Rochela sa uskutoční v pondelok 8. októbra o 17:00 hod. v Kongresovej sále Hotela Fórum v Bratislave. Team Europe je oficiálnou skupinou prednášateľov, ktorí organizujú prednášky na témy súvisiace s rôznymi aspektmi Európskej únie (EÚ) pre potreby rozličných záujmových skupín v SR.

MAĎARSKO: V budúcom roku zvýši minimálnu mzdu

Všetky strany v rámci maďarskej Národnej rady práce súhlasili v piatok so zvýšením minimálnej mesačnej mzdy na 50 tisíc HUF, čo je približne 8 500 Sk. Zvýšenie minimálnej mzdy nadobudne účinnosť na začiatku budúceho roka. V súčasnosti predstavuje minimálna mzda 40 tisíc HUF. Priemerná hrubá mesačná mzda v Maďarsku dosiahla za prvých sedem mesiacov 2001 podľa Centrálneho štatistického úradu 97 tisíc HUF. Národná rada práce je kolektívnym orgánom, ktorý združuje predstaviteľov vlády, zamestnávateľov a zamestnancov.

EÚ: Plánuje posilniť spoluprácu s Pakistanom

Európska únia (EÚ) plánuje posilniť spoluprácu s Pakistanom k rozhodnutiu o jej forme by mohlo dôjsť už na pondelkovom stretnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín v Luxemburgu, oznámilo v piatok francúzske ministerstvo zahraničných vecí. "V súčasnosti sa zvažuje dohoda o spolupráci medzi Úniou a Islamabadom," informoval hovorca francúzskeho ministerstva Francois Rivasseau. Ako uviedol, EÚ si želá efektívnu spoluprácu a nevylučuje možnosť ďalšieho posilnenia pomoci Pakistanu. Zdôraznil, že "v súčasnej kríze je dôležité docieliť úplnú spoluprácu Islamabadu," pričom neuviedol konkrétne podrobnosti.

TURECKO: Odmieta EÚ sprístupniť vojenské zariadenia NATO

Turecko pritvrdilo svoj odpor a odmieta poskytnúť Európskej únii (EÚ) a jej jednotkám rýchleho nasadenia automatický prístup k vojenským zariadeniam Severoatlantickej aliancie (NATO) na svojom území, po septembrových teroristických útokoch na Spojené štáty. Tým vzrástlo riziko, že EÚ bude musieť vybudovať paralelné vojenské plánovacie štruktúry, ktoré by duplikovali nákladné zariadenia NATO. "Táto otázka bola citlivá už pred 11. septembrom. Teraz sa stala ešte zložitejšou," skonštatoval nemenovaný diplomat EÚ.

LAMBACH: Nebolo by správne, aby zanikla tradícia krátkych cigariet

Problematika spotrebných daní, najmä za cigarety a tabakové výrobky, boli jednou z hlavných tém rozhovoru počas návštevy nemeckého veľvyslanca Franka Lambacha v závode S.I.T. v Spišskej Belej. Slovensko v prístupovom procese do Európskej únie (EÚ) v súčasnosti rokuje o kapitole daní, ktorá sa významným spôsobom dotýka aj jediného slovenského výrobcu cigariet. Uchádzač o vstup do EÚ si musí podľa Lambacha zvážiť svoje záujmy, ako aj požiadavky Európskej únie. Špecifikom Slovenska sú krátke cigarety, ktoré tvoria približne 90 percent trhu. Podľa Lambacha by nebolo správne, keby došlo k zániku tradície a špecifika Slovenska po vstupe do únie. Krátke cigarety prirovnal k "národnému symbolu Slovenska“. Podobný osud by mohol podľa Lambacha postihnúť aj niektoré špecifické slovenské alkoholické nápoje.

VERHEUGEN: Hodnotiaca správa bude pre Slovensko povzbudivá

Tohtoročná hodnotiaca správa Európskej komisie (EK) o pokroku Slovenska v integrácii do Európskej únie (EÚ) bude podľa komisára EÚ pre rozširovanie Güntera Verheugena povzbudivá. Ako v piatok povedal v diskusii s novinármi v bavorskom Passau, Slovensko v integračnom procese vykonalo skutočne veľa, no správa bude obsahovať aj kritické body, ktoré sú podľa neho slovenskej vláde dobre známe. Verheugen ocenil pokrok Slovenska napríklad v riešení rómskej otázky.ph

Najčítanejšie na SME Svet


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár
 3. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 4. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 5. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
 6. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
 7. Žilina Voce Magna 2017 – Medzinárodná súťaž zborového umenia
 8. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne
 9. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande
 10. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
 1. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
 2. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 3. Stavebná fakulta STU získala certifikát EUR-ACE
 4. Príďte na Deň otvorených dverí v Novom Ružinove
 5. Študenti sa rozhodli zmeniť svoju školu
 6. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 8. Samsung Galaxy Note8 umožňuje tvoriť veľké veci
 9. IMMOFINANZ spúšťa medzinárodnú reklamnú kampaň retailovej značky
 10. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
 1. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 8 782
 2. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 8 370
 3. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 2 357
 4. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 1 932
 5. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 1 830
 6. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 786
 7. Päť mýtov, ktoré ste počuli. A možno aj uverili 1 704
 8. Všetko, čo by ste mali vedieť o umelom oplodnení 960
 9. Ušetrite až 60 % nákladov na elektrinu využitím slnečnej energie 935
 10. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach 687

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

SVET

Putin sa prišiel pozrieť na vojenské cvičenia Západ 2017

Moskva ubezpečovala, že manévre nie sú prípravou na inváziu do Poľska a Litvy.

Neprehliadnite tiež

Svet

Európska únia v OSN presadila iniciatívu Aliancia za obchod bez mučenia

Mučiace nástroje sa naďalej predávajú po celom svete.

Svet

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

Svet

Melania Trumpová zvažuje žalobu na jazykovú školu, ktorá si z nej uťahuje

Predstav si, ako ďaleko sa dá dostať s trochou angličtiny, hovorí bilbord s jej fotkou.