EUROSERVIS: Súhrn správ zo 4. októbra - 1

BRATISLAVA 4. októbra (SITA) - EUROFONDY: Výbor EP hrozí pozastavením časti fondov pre SR Rozpočtový výbor Európskeho parlamentu navrhol v stredu v Štrasburgu podmienečne pozastaviť určitú časť prostriedkov, na ktoré má Slovensko nárok z r

ozpočtu Európskej únie v rámci predvstupovej pomoci. Prostriedky v hodnote 15 miliónov eur by sa mali uvoľniť hneď, ako sa splnia podmienky, spojené s vyšetrovaním podozrenia zo zneužitia fondov PHARE. Ide o takzvanú aféru Tóth, v dôsledku ktorej Európska komisia už pozastavila vyplácanie 10 percent platieb na realizáciu projektov.

DUQUESNE: Predobraz spoločných jednotiek na budúcej hranici EÚ

Minister vnútra Belgického kráľovstva Antoin Duquesne sa v stredu počas svojej druhej návštevy východnej hranice Slovenska presvedčil o kvalite jej ochrany proti nelegálnej migrácii z Ukrajiny. Svoju úlohu pri zlepšovaní kvality ochrany hraníc musí zohrať aj samotná Európska únia (EÚ). Dôkazom jej zainteresovanosti je aj projekt High-impact operation (HIO). V rámci neho súčinne pôsobia pohraničníci 30 krajín EÚ a kandidátskych štátov. Súčasťou projektu je aj pôsobenie policajtov krajín Beneluxu na slovensko-ukrajinskej hranici. Táto spolupráca by mala byť predobrazom budúcich spoločných jednotiek pôsobiacich na hranici schengenského systému po rozšírení EÚ.

DUQUESNE: Ochrana slovensko-ukrajinskej hranice účinná

Minister vnútra Belgického kráľovstva Antoin Duquesne označil ochranu slovensko-ukrajinskej hranice ilegálnymi emigrantmi za účinnú. Ocenil rýchlosť a odvahu SR pri obnovení vízovej povinnosti voči Ukrajine a Ruskej federácii. Duquesne to vyhlásil v stredu na brífingu po návšteve hraničného priechodu vo Vyšnom Nemeckom.

ESTÓNSKO: Putinove výroky zvýšili pravdepodobnosť vstupu do NATO

Stredajšie výroky ruského prezidenta Vladimíra Putina v Bruseli zvýšili pravdepodobnosť, že pobaltské krajiny na pražskom summite dostanú pozvánku na vstup do Severoatlantickej aliancie. Uviedol to predseda výboru národnej obrany estónskeho parlamentu Tiit Tammsaar. Putin v Bruseli okrem iného vyhlásil, že Rusko by mohlo prehodnotiť negatívny postoj k rozšíreniu Aliancie, ak sa NATO zmení na politickú organizáciu. Tammsaar pripomenul, že tesne po nástupe do funkcie Putin naznačoval, že by sa Rusko mohlo pripojiť k Aliancii.

THE GUARDIAN: USA a Británia upevňujú protiteroristickú koalíciu

Britský denník The Guardian prichádza s článkom, ktorý dosť protirečí všeobecne proklamovanej jednote a pripravenosti protiteroristickej koalície. Ako konštatuje, americký minister obrany Donald Rumsfeld a britský premiér Tony Blair podnikajú krízovú misiu na zaplátanie dier v nestabilnej protiteroristickej koalícii po tom, ako nervozita niektorých z jej kľúčových členov zabrzdila pripravované letecké útoky na Afganistan. Americké úrady včera potvrdili, že Saudská Arábia, Omán a Uzbekistan začínajú na poslednú chvíľu pochybovať o správnosti svojho rozhodnutia poskytnúť Američanom územie na útoky proti Usámovi bin Ládinovi. O čoraz väčších obavách Washingtonu nad rizikami vojenskej operácie by mohol svedčiť aj ďalší fakt, nazdáva sa The Guardian - USA požiadali svojich spojencov o podporu z technického arzenálu NATO.

KLAUS: Vláda pri vyjednávaní s EÚ nezastupuje občanov ČR

Vláda vyjednala v Bruseli kapitolu o slobodnom pohybe osôb a pracovných síl v Európskej únii (EÚ) za chrbtom českej verejnosti i politických partnerov. V tlačovom vyhlásení to v stredu uviedol predseda Poslaneckej snemovne Václav Klaus. "Od našej vlády požadujem rozumné vyjednávanie plnohodnotného členstva v EÚ," uvádza sa ďalej vo vyhlásení. Preto musí kabinet podľa predsedu Snemovne odmietnuť akékoľvek prechodné obmedzenia slobodného pohybu. Takýto výsledok vyjednávania podľa Klausa nerieši pôvodný problém obmedzovania českých občanov v krajinách EÚ. "Zabrzdiť na sedem rokov pohyb našich pracovných síl v krajinách EÚ je pre mňa neprijateľná vec," uviedol.

HN: Nová Európa sa nedá vybudovať bez Ruska

Európska únia a Rusko sa včera dohodli na oživení bezpečnostnej spolupráce s tým, že zavedú pravidelné mesačné konzultácie o zahraničnej a obrannej politike. „Pri budovaní novej európskej bezpečnostnej architektúry je kooperácia medzi Ruskom a Európskou úniou obzvlášť dôležitá,“ povedal ruský prezident Vladimir Putin počas návštevy Bruselu. Rusko je podľa neho ochotné prehodnotiť svoju opozíciu voči rozširovaniu NATO v prípade, že sa aliancia zmení na politickú organizáciu a že Moskva bude v celom procese hrať väčšiu úlohu. Európski lídri si zasa odpustili pravidelnú kritiku Ruska za jeho postup v Čečensku.

PRIESKUM: Boj proti terorizmu by mal zahŕňať aj IRA

Na titulnej strane britského denníka The Daily Telegraph si možno prečítať výzvu: Zaobchádzajte aj s Írskou republikánskou armádou tak ako s bin Ládinom. Denník sa odvoláva na reprezentatívny prieskum verejnej mienky, v ktorom sa vyše 80 percent Britov nazdáva, že vojna proti terorizmu by mala zahŕňať aj vojnu proti Írskej republikánskej armáde (IRA). Britská vláda zdôvodňuje rozdiely v prístupe k IRA a k medzinárodnému terorizmu argumentmi, že v Severnom Írsku prebiehajú mierové rozhovory a vodcovia Sinn Fein sa usilujú o demokraciu.

USA: Za atentátom na Massuda stojí bin Ládin

BRATISLAVA 4. októbra (SITA) – Za smrť lídra afganskej opozičnej Severnej aliancie Achmeda Šahá Massuda je podľa jedinej osoby, ktorá tento atentát prežila, zodpovedný topterorista Usáma bin Ládin. Veľvyslanec Severnej aliancie v Indii Masud Khalili, ktorý sa zúčastnil na televíznom interview s Massudom a prežil, to uviedol dnes pre nemeckú televíziu SAT 1. V súčasnosti je hospitalizovaný v nemenovanej nemocnici v Európe.

EP: Vo štvrtok o zmrazení kont islamských teroristov

Európsky parlament (EP) vo štvrtok rozhodne o návrhu Európskej únie (EÚ) zablokovať kontá 27 islamských skupín alebo osôb. Po očakávanom súhlase v EP by mohla tento návrh už na budúci pondelok schváliť Rada ministrov zahraničných vecí EÚ. Nariadenie by od tej chvíle mohlo začať platiť. Európska komisia (EK) v utorok urobila podľa vzoru USA "čiernu listinu" na ktorej sa ocitli mená 27 osôb a organizácií, ktoré finančne podporujú teroristov. Viaceré krajiny EÚ už z vlastnej iniciatívy zablokovali kontá, ktorých vlastníci sa údajne pohybujú v prostredí terorizmu.

SWISSAIR: Po dvojdňovej prestávke vzlietlo prvé lietadlo

Prvé lietadlo švajčiarskej leteckej spoločnosti Swissair odštartovalo vo štvrtok z letiska v Zürichu po tom, ako Swissair zmietajúca sa v hlbokej finančnej kríze zrušila na dva dni všetky svoje komerčné lety. Švajčiarska vláda schválila v stredu pre Swissair mimoriadnu finančnú pomoc vo výške 450 miliónov švajčiarskych frankov, ktorá Swissair umožní zabezpečiť prevádzku do 28. októbra, keď väčšinu jej liniek preberie spoločnosť Crossair.

EÚ: Solana a Patten na rozhovory do Macedónska

Hlavný predstaviteľ bezpečnostnej a zahraničnej politiky Európskej únie Javier Solana a komisár pre vonkajšie vzťahy EÚ Chris Patten cestujú vo štvrtok na politické rozhovory do Macedónska a Kosova. V Skopje sa obaja politici stretnú s predstaviteľmi macedónskej vlády a budú s nimi rokovať o mierovom procese a ďalšej prítomnosti vojsk NATO v oblasti. V Prištine sa stretnú so zástupcami kosovských Albáncov, ako aj srbskej menšiny. Uviedla rakúska televízna stanica ÖRF.

RYANAIR: Spochybňuje kroky belgickej vlády zachraňujúcej Sabenu

Írska letecká spoločnosť Ryanair vo štvrtok oznámila, že podala na Európsku komisiu (EK) sťažnosť kvôli plánom belgickej vlády na finančnú dotáciu belgickej leteckej spoločnosti Sabena. Belgická vláda, ktorá má v Sabene 50,5-percentný podiel, plánuje pre túto spoločnosť uvoľniť finančnú pomoc zabezpečujúcu mesačnú prevádzku a pomôcť jej v transformácii na novú leteckú spoločnosť. Belgická vláda už s Komisiou začala rokovať o forme pomoci, ktorá by mala zahŕňať približne 125 miliónov eur.

FRANCÚZSKO: Ohlásilo plán boja proti útokom s biologickými zbraňami

Francúzsko ohlásilo plán boja proti útokom s biologickými a chemickými zbraňami. Francúzsky premiér Lionel Jospin to oznámil v stredu. O núdzovom pláne Biotox by sa mali ešte poradiť európski ministri, povedal Jospin počas debaty o útokoch na USA vo francúzskom parlamente. Plán predpokladá predovšetkým posilnenie technických prostriedkov, ktoré by slúžili na analyzovanie čistoty vzduchu a vody v prípade útoku. Potrebné je aj zabezpečiť kapacity na ich dekontamináciu. Plán tiež predpokladá zvýšenú kontrolu elektronickej pošty, uviedla nemecká televízna stanica SAT 1.

EÚ: Podľa Únie je maďarská ekonomika konkurencieschopná

Hodnotiaca správa Európskej únie (EÚ) za rok 2001 prvýkrát priaznivo posúdi pripravenosť Maďarska čeliť konkurenčným tlakom trhu krajín EÚ, povedal vo štvrtok pre maďarský denník Magyar Hírlap vedúci delegácie Európskej komisie (EK) v Maďarsku Michael Lake. Ako uviedol, od minulého roku podniklo Maďarsko v príprave na členstvo v Únii výrazné kroky, avšak hodnotiaca správa, ktorá má byť prezentovaná 13. novembra, bude napriek tomu obsahovať niektoré kritické komentáre. "Opakovanú kritiku možno očakávať v oblasti rómskej národnostnej menšiny, korupcie, postavenia médií, zdravotníctva a rozvoja železníc," poznamenal M. Lake. Poukázal tiež na to, že Maďarsko má dvojmiliardový prebytok obchodnej bilancie s krajinami EÚ, na 85 percentách maďarského exportu sa podieľajú zahraničné spoločnosti a iba 15 percent produkujú maďarské firmy. M. Lake zdôraznil, že pre maďarskú ekonomiku je životne dôležité posilniť sektor malých a stredných podnikateľov.

BLAIR: Ekonomické základy ostávajú aj po útoku na USA silné

Britský premiér Tony Blair uviedol vo štvrtok, že základy svetovej ekonomiky zostávajú silné po septembrových samovražedných teroristických útokoch v USA. Blair, ktorý vystúpil na mimoriadnom zasadnutí britského parlamentu povedal, že niektoré podniky útoky veľmi postihli, čo spôsobilo pád búrz a nezamestnanosť v leteckom priemysle.

WEISS: Rozhodnutie rozpočtového výboru EP je vážna správa pre SR

Rozhodnnutie rozpočtového výboru Európskeho parlamentu (EP) podmienečne pozastaviť určitú časť prostriedkov, na ktoré má Slovensko nárok z rozpočtu Európskej únie v rámci predvstupovej pomoci, považuje predseda Zahraničného výboru NR SR Peter Weiss za vážnu správu. "Je v záujme Slovenska urýchlene urobiť kroky, ktoré presvedčia EP a príslušný rozpočtový výbor, aby zdroje uvoľnil," zdôraznil Weiss a dodal, že konať musí najmä vláda. Situáciou by sa mal v najbližšom čase zaoberať okrem zahraničného výboru aj výbor pre európsku integráciu, na ktorom by mala vicepremiérka pre integráciu Mária Kadlečíková informovať. Osobne sa chce Weiss skontaktovať s bývalým spolupredsedom parlamentného výboru Európskej únie a SR Herbertom Böschom.

BLAIR: Žiadne pochybnosti o terorizme bin Ládina

Predložené dôkazy proti islamskému extrémistovi Usámovi bin Ládinovi nenechávajú podľa britského premiéra Tonyho Blaira nikoho na pochybnostiach, že je zodpovedný za teroristické útoky na USA 11. septembra. "Bin Ládin je zodpovedný," povedal Blair vo štvrtok na mimoriadnom zasadnutí Dolnej komory britského parlamentu v Londýne. Z 19 únoscov lietadiel, ktorí sa zúčastnili na teroristickej akcii v USA, identifikovali troch ako blízkych spolupracovníkov bin Ládina, okolnosti účasti ostatných sa ešte vyšetrujú. Krátko pred 11. septembrom informoval bin Ládin viacerých spoločníkov, že sa chystá "veľká operácia". Ďalšie informácie tajných služieb, ktoré nemožno ešte zverejniť, naznačujú ešte konkrétnejšiu účasť bin Ládina na teroristických útokoch, povedal Blair.

CHIRAC: Vojenské akcie určite budú

Podľa francúzskeho prezidenta Jacqua Chiraca Spojené štáty podniknú vojenskú akciu proti afganskému vládnucemu hnutiu Taliban, ktorý je obvinený z ukrývania Usámu bin Ládina. "Je to akcia Spojených štátov. Stále nevieme jej presný charakter, ale môžeme sa domnievať, že zakročia proti absurdnému a kriminálnemu režimu Talibanu," uviedol Chirac na regionálnom fóre o európskej integrácii v Montpellier vo štvrtok. "Vojenské akcie však určite budú," vyhlásil.

BLAIR: Blíži sa čas vojenského zásahu v Afganistane

Čas vojenského zásahu v Afganistane sa blíži, uviedol dnes britský premiér Tony Blair v prejave v britskom parlamente. "Ak zvolíme správne vojenské opatrenia, ak ich skombinujeme s humanitárnou pomocou a podarí sa nám vybudovať širokú politickú a diplomatickú koalíciu, potom nielenže máme šancu uspieť, ale aj získať. Cieľom vojenskej akcie nebude podľa neho len teroristická sieť Usámu bin Ládina, ale aj pozície afganského vládneho hnutia Taliban, ktoré bin Ládina skrýva.

MFD: Voľnejší režim na hranici so Slovenskom sa čoskoro skončí

Voľnejší režim na hranici medzi Českou republikou a Slovenskom sa skončí ešte pred vstupom jednej alebo druhej krajiny do Európskej únie (EÚ). Ako uvádza dnešný český denník Mladá fronta Dnes (MFD), pri cestách na Slovensko už čoskoro nebude stačiť občiansky preukaz. Česi a Slováci tak budú musieť prejsť rovnakou pasovou kontrolou akú poznajú z nemeckých alebo rakúskych priechodov. Podľa českého ministerstva zahraničných vecí Únii prekáža, že hraničný režim medzi ČR a Slovenskom neumožňuje účelne bojovať proti ilegálnej migrácii. Presný termín jeho sprísnenia zatiaľ nie je známy, konkrétne rokovania sa začali len nedávno a konečné riešenie závisí na dohode obidvoch strán.

BSE: Nemecké testy na BSE budú hotové asi až v piatok

Výsledky laboratórneho vyšetrenia vzorky podozrivej kravy sa oneskoria pravdepodobne o jeden deň. Presný čas oznámenia výsledku spresní MP SR v piatok ráno. Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR a Štátna veterinárna správa (ŠVS) SR oznámili, že výsledky laboratórnych testov na BSE z nemeckého Tübingenu, ktoré mali byť známe vo štvrtok, ešte nie sú hotové.

BULHARSKO: HDP vzrástol v prvom polroku o 4,8 %

Hrubý domáci produkt (HDP) Bulharska vzrástol v prvom polroku o 4,8 % na 12,28 mld. levov (BGN), pričom v prvých šiestich mesiacoch roku 2000 zaznamenal rast o 5,1 %. Samostatne v druhom kvartáli HDP sa medziročne zvýšil o 5,1 % na 6,39 mld. BGN. Všetky údaje sú predbežné a očistené o infláciu.

ČR: Vláda chce pokryť schodok ŠR v roku 2002 dlhopismi

Vláda premiéra Miloša Zemana v stredu podporila návrh zákona o vydaní štátnych dlhopisov na úhradu plánovaného schodku štátneho rozpočtu (ŠR) na rok 2002. Vláda plánuje schodok vo výške 50 mld. CZK. Dlhopisy budú splatné do 25 rokov odo dňa nadobudnutia účinnosti navrhovaného zákona. Vláda ČR navrhuje vydanie ďalších emisií cenných papierov i napriek tomu, že poslanci v júli tohto roka vydanie dlhopisov na krytie deficitu tohtoročného rozpočtu zamietli. Poslanci odôvodnili negatívny postoj najmä tým, že ide len o ďalšie zadlžovanie štátu.

POĽSKO: Od piatku povolený dovoz ošípaných z 11 krajín Európy

Poľsko zruší od piatkovej noci zákaz importu živých ošípaných, divých svíň a produktov z týchto zvierat z 11 západoeurópskych krajín. Informoval o tom poľský vrchný veterinár. Zákaz importu mäsa z Rakúska, Belgicka, Fínska, Grécka, Írska, Nórska, Talianska, Lichtenštajnska, Luxemburska, Švédska a Švajčiarska zaviedli kvôli rizikám týkajúcich sa moru ošípaných a obavám z jeho možného rozšírenia v regiónoch Poľska zasiahnutých povodňami.

CHIRAC: Po útokoch na USA prestala byť EÚ abstraktným projektom

Francúzsky prezident Jacques Chirac vo štvrtok uviedol, že predpokladá, že Spojené štáty podniknú vojenskú akciu proti afganskému vládnemu hnutiu Taliban, obviňovanému z ukrývania Usámu bin Ládina. Washington považuje saudskoarabského teroristu bin Ládina, chráneného Talibanom v Afganistane, za hlavného podozrivého z útokov na americké ciele 11. septembra. Spojené štáty a Británia zhromažďujú vojenské sily v rámci dostrelu stredoázijskej krajiny. Washington požiadal svojich spojencov v NATO o praktickú pomoc, vrátane využitia ich vzdušných priestorov a určitej logistickej podpory. V prejave Chirac ďalej uviedol, že útoky z minulého mesiaca posunuli Európsku úniu (EÚ) zo stavu akéhosi abstraktného projektu, pozostávajúceho z ekonomického trhu a spoločnej meny, na životaschopný nástroj pri zdolávaní spoločných problémov. Ako však dodal, európske integračné a nevyhnutné globalizačné trendy by nemali viesť k zániku národných štátov.

NKÚ: Kauza eurofondy by nemala ovplyvniť vzťahy SR a EÚ

Výsledky Národného kontrolného úradu (NKÚ) v kauze eurofondy by nemali ovplyvniť ďalšiu spoluprácu s Európskou úniou (EÚ) a ďalšie poskytovanie prostriedkov z jej fondov. Uviedol to vo štvrtok na tlačovej besede podpredseda úradu Igor Malý. Kontrolu NKÚ v kauze eurofondy ukončili 28. septembra. V súčasnosti ešte prebieha kontrola konečných prijímateľov finančných prostriedkov zo zahraničia. Výsledky spracuje NKÚ do záverečného protokolu, ktorý do 12. októbra predloží Úradu vlády SR. V priebehu kontroly spolupracoval NKÚ s Európskym antidefraudačným úradom (OLAF) a inými kontrolnými inštitúciami EÚ.

OBCHOD: Bosna a Slovinsko podpísali dohodu o voľnom obchode

Bosna a Hercegovina podpísala v stredu so Slovinskom dohodu o voľnom obchode. Dohodu podpísalo bosnianske ministerstvo zahraničného obchodu a hospodárskych vzťahov a slovinské ministerstvo hospodárstva. Jedným s cieľom dohody je vytvorenie podmienok pre novú klímu pre ekonomické vzťahy medzi Bosnou a Slovinskom, predovšetkým pre rozvoj vzájomného obchodu a investícií. Dohoda upravuje zrušenie všetkých ciel od 1. januára 2002, ktoré implementovali v Slovinsku pre produkty z Bosny. Bosna následne zredukuje od toho istého dňa clá pre produkty zo Slovinska, pričom ich úplne zruší do roku 2005.

kh

Najčítanejšie na SME Svet


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 3. Rastie nám pokrivená generácia?
 4. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 5. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 6. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 7. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 8. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 10. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 1. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 2. Rastie nám pokrivená generácia?
 3. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 4. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 5. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
 6. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 7. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 8. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 9. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
 10. Univerzita vyTVORená nápadmi študentov!
 1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 19 959
 2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 4 887
 3. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 2 770
 4. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 2 395
 5. Kedy sa refinancovanie oplatí? 2 273
 6. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 2 151
 7. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 1 735
 8. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 1 651
 9. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 494
 10. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 236

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.

Neprehliadnite tiež

Svet

Vo Viedni našli leteckú bombu, evakuovali ľudí a odklonili dopravu

Bomba bola funkčná a nechýbala v nej rozbuška.

Svet

V Berchtesgadenských Alpách padla lavína, pátrajú po turistoch

Miesto zosuvu snehových más sa nachádza na ťažko prístupnom mieste.

Svet

Nemecký súd zamietol nariadenie o požadovanej výške pre policajtov

Nízky uchádzač mal mať nemalé problémy v bežnom policajnom živote.

Svet

Facebook vydá Kongresu ruské inzeráty k americkým prezidentským voľbám

Vplyv Moskvy na voľby vyšetruje niekoľko výborov amerického parlamentu a FBI.