EUROSERVIS: Súhrn správ zo 4. októbra - 2

BRATISLAVA 4. októbra (SITA) - ČR: Vláda schválila záruky pre letecké spoločnosti Vláda ČR na stredajšom zasadnutí schválila návrh o poskytnutí štátnej záruky pre zodpovednosť za škodu spôsobenou prevádzkou lietadla tretím osobám pri vojnový

ch a teroristických akciách. Návrh zákona musí ešte schváliť parlament, ktorý ho prerokuje v skrátenom konaní, pretože účinnosť by mal zákon nadobudnúť od 1. novembra. Vláda ČR sa tak snaží v súčasnej ťažkej situácii leteckého priemyslu pomôcť všetkým domácim leteckým prepravcom vrátane Českých aerolínií (ČSA), ktorým poisťovňa Allianz vypovedala k 27. septembru poistenie zodpovednosti z vojnových rizík alebo teroristického útoku.

BSE: Farmári v SR sa obávajú strát, Slovensko čaká na finálne testy

Obyvatelia Slovenska, ktorých šokovali prvé náznaky výskytu ochorenia BSE v SR, sa vyhýbajú konzumácii hovädzieho mäsa a poľnohospodári sa obávajú obrovských strát, ak finálne testy potvrdia skutočný výskyt BSE na Slovensku. Dva prvotné testy odhalili výskyt BSE v SR minulý týždeň a krajina momentálne očakáva výsledky finálnych testov, ktoré sa vykonávajú v nemeckých laboratóriách. Hovorca Slovenskej potravinárskej a poľnohospodárskej komory (SPPK) Stanislav Nemec agentúre Reuters povedal, že poľnohospodári už pociťujú negatívne vplyvy. Nemec dodal, že počiatočné odhady ročných finančných strát sa pohybujú okolo 800 mil. Sk, pričom poľnohospodári uvažujú o tom, že požiadajú štát, aby pokryl časť ich strát. Slovenský trh hovädzieho mäsa bol zasiahnutý už pred správou o výskyte BSE v SR, a to kvôli vypuknutiu choroby v susednej ČR. Spotreba hovädzieho mäsa v SR sa znížila o 30 až 40 %. Štát následne pomohol dočasnou dotáciou s cieľom vykompenzovať pokles maloobchodných cien mäsa.

HOLANDSKO: KLM Royal Dutch Airlines znížia kapacitu o 15 %

Letecká spoločnosť KLM Royal Dutch Airlines oznámila ďalšie znižovanie kapacity v reakcii na dopady teroristických útokov v USA, čo sa dotkne tisícov zamestnancov firmy. Hovorca spoločnosti Hugo Baas vo štvrtok uviedol, že celková kapacita aerolínií sa zníži pre zimnú sezónu od konca októbra o 15 %. Podľa vyhlásenia spoločnosti sa redukcia kapacity dotkne 2 500 pracovných miest, keďže pracovné zmluvy na dobu určitú nebudú obnovené a najímanie pracovníkov z externých firiem sa prakticky ukončí. Spoločnosť chce ďalej preradiť približne 12 000 zamestnancov pracujúcich v Holandsku na skrátený pracovný čas a požiadala odbory a zamestnancov o podstatné zníženie miezd.

EÚ: Predstavila legislatívu na zmrazovanie kont podozrivých klientov

Európska komisia (EK) predstavila návrh nariadenia, ktorého cieľom je bojovať proti terorizmu formou zmrazovania vkladov v európskych bankách všetkým subjektom, ktoré sú podozrivé zo spolupráce či finančnej podpory teroristov, informuje český internetový denník iDnes. Navrhované nariadenie upraví doteraz nejednotnú prax v členských štátoch Únie a vytvorí celoeurópsky register podozrivých firiem a organizácií napojených na celosvetové teroristické organizácie. V súčasnosti obsahuje predovšetkým organizácie napojené na Usámu bin Ládina a teroristickú skupinu al-Kájda, ktorá je obvinená z útokov na americké ciele 11. septembra. Táto databáza sa bude v budúcnosti pravidelne rozširovať a dopĺňať o organizácie operujúce na európskom území, akými sú napríklad španielska ETA alebo írska IRA.

AFGANISTAN: Severná aliancia sa pripojí k útoku USA na Taliban

Vojenský šéf afganskej protitalibanskej Severnej aliancie generál Muhammad Fahim dnes potvrdil, že jeho jednotky sa pripoja k ofenzíve proti Talibanu na strane Spojených štátov a medzinárodnej protiteroristickej koalície. Severná aliancia v súčasnosti kontroluje päť percent afganského územia pri hraniciach s Tadžikistanom a disponuje 15 000 vojakmi, ktorí sa na rozdiel od vojakov iných štátov dokážu orientovať v tamojšom zložitom horskom teréne. Podľa informácií ministra zahraničných vecí Severnej aliancie Abdulláha Abdulláha je 10 000 príslušníkov Talibanu pripravených prejsť na stranu Severnej aliancie. Severná aliancia reprezentuje bývalú afganskú vládu, ktorú fundamentalistický sunnitský Taliban zosadil v roku 1996.

EK: Požiadala Francúzsko, aby zmenilo svoju definíciu zlata

Európska komisia (EK) vo štvrtok oznámila, že požiadala Francúzsko, aby zmenilo svoje predpisy týkajúce sa vzácnych kovov, najmä definície zlata. Vo Francúzsku sa smie označiť za zlatý iba taký tovar, ktorý obsahuje minimálne 750 zlatých častí z tisíc. Zlatý výrobok s 585 alebo 375 zlatými zložkami na tisíc sa klasifikuje ako zliatina zlata. Podľa Komisie súčasný stav diskriminuje ostatné členské štáty Únie, ktoré za zlato považujú všetky a prispieva k situácii, keď sa zlaté šperky legálne zhotovené v iných členských krajinách nemôžu dovážať do Francúzska ako zlaté klenoty.

EÚ: Česi nebudú v zamestnávaní sa v Únii pred Slovákmi vo výhode

Veľvyslanci členských krajín Európskej únie (EÚ) schválili novú rokovaciu pozíciu pätnástky vo vzťahu k Českej republike v kapitole Slobodný pohyb osôb, v ktorej ustúpili českej požiadavke účinnejšie brániť svoj trh práce pred pracovníkmi z budúcich členov EÚ. Tým, že toto upravené stanovisko ponúkne EÚ už koncom mesiaca aj ďalším kandidátom bez toho, aby sa kapitola Slobodný pohyb osôb musela znova otvoriť, nezíska Česká republika v otázke ochrany svojho trhu pred lacnou pracovnou silou a ani v celkovej kapitole o nič lepšie podmienky ako Slovensko. Voči Rakúsku alebo Nemecku môže Slovensko v oblasti poskytovania takých služieb, ako sú stavebné alebo maliarske práce uplatňovať rovnaké obmedzenia ako tieto štáty voči nemu. Má to však skôr symbolický charakter. Prahou získaný kompromis je však takisto skôr teoretický, pretože umožňuje, aby Česko uplatňovalo obmedzenia v zamestnávaní Slovákov dovtedy, kým bude Nemecko tieto opatrenia presadzovať, napríklad, voči Poľsku. Takisto Slovensko bude môcť uplatňovať obmedzenia voči Maďarsku, pokým tak bude postupovať Rakúsko voči Poľsku.

LAMBACH: EÚ sa snaží pripraviť krajiny na globalizáciu

Slovensko je síce v rozdielnej situácii oproti Nemecku, ale treba povedať, že podmienky stanovené slovenskou vládou sú veľmi správne. Uviedol v súvislosti so sociálnou situáciou u nás i s problematikou vyrovnávania životnej úrovne medzi niekdajším východným a západným Nemeckom veľvyslanec SRN na Slovensku Frank Lambach.

Pri príležitosti včerajšieho 11. výročia znovuzjednotenia Nemecka pre agentúru SITA ďalej uviedol, že v spolkových krajinách bývalého východného Nemecka je vysoká nezamestnanosť, ale na druhej strane životná úroveň v niektorých východonemeckých mestách je len o niečo nižšia ako v Bratislave. Vláda sa snaží zmierniť tento problém investovaním do infraštruktúry a rozvoja hospodárstva aj s využitím podporných fondov Európskej únie.

KADLEČÍKOVÁ: Slovensko podmienky Európskeho parlamentu splní

Za "veľmi prísne" označila vicepremiérka pre európsku integráciu Mária Kadlačíková rozhodnutie rozpočtového výboru Európskeho parlamentu (EP) o pozastavení prostriedkov z fondov predvstupovej pomoci EÚ Slovensku. "Po rozhovore s veľvyslancom Jurajom Migašom sme však boli optimistickí," uviedla vo štvrtok M. Kadlečíková. Odôvodnila to tým, že pred časom rakúsky poslanec Herbert Bösch, ktorý je známy svojím nekompromisným postojom v boji proti korupcii, navrhoval, aby sa zablokovalo až 106 miliónov eur, pričom za týždeň sa podarilo dosiahnúť, že pôjde len o desať percent. Vicepremiérka vyslovila presvedčenie, že podmienky poslanca Böscha sú už dnes splnené. Výbor EP na kontrolu rozpočtuchce dostať správy o výsledkoch vyšetrovania podozrenia zo zneužitia fondov na Slovensku. Druhou podmienkou je, že EK vo svojej hodnotiacej správe uvedie, že Slovensko dosiahlo v boji proti korupcii a vo finančnej kontrole výraznejší pokrok.

NR SR: Reakcia vlády na výroky Maesovej by bola kontraproduktívna

Výroky belgickej poslankyne Nelly Maesovej v Európskom parlamente (EP), že na Slovensku je diskriminovaná maďarská menšina, patria v 626-členom zákonodarnom zbore tejto európskej inštitúcie medzi veľmi ojedinelé. Reakcia oficiálnych inštitúcii SR na ne by znamenala, že im prikladáme váhu, ktorú si nezaslúžia, odpovedal v pravidelnej Hodine otázok na otázku poslankyne Melánie Kollárikovej premiér Mikuláš Dzurinda. Európske inštitúcie oceňujú, že v mojom kabinete sú traja maďarskí ministri, že SMK je už tri roky súčasťou vládnej koalície. Ocenili aj to, že slovenský parlament prijal vo verejnosti dlho diskutovanú Chartu menšinových jazykov, uviedol Dzurinda.

BSE: Nemecké testy potvrdili prvý výskyt BSE na Slovensku

Nemecké testy potvrdili prvý výskyt BSE na Slovensku u kravy z farmy Vtáčnik, s.r.o., Dolná Trnávka. Ako tlačovú agentúru SITA informovala hovorkyňa Ministerstva pôdohospodárstva SR Anna Majkútová, Spolkový výskumný ústav pre vírusové ochorenia zvierat v nemeckom Tübingene poslal na základe urgencií Štátnej veterinárnej správy SR faxovú správu o výsledku testu slovenskej kravy podozrivej na BSE už vo štvrtok popoludní.

SIMONS: Nebolo by dobré vrátiť sa k starým silám

Každá krajina uchádzajúca sa o vstup do Európskej únie (EÚ) potrebuje stabilnú vládu, uviedol vo štvrtok na tlačovej besede počas Európskeho informačného dňa v Poprade politický radca a vedúci predvstupovej sekcie Delegácie Európskej komisie (EK) v SR Onno Simons. Slováci budú na budúci rok odovzdávať svoje hlasy v parlamentných voľbách a budú rozhodovať o tom, aké smerovanie Slovenska si želajú na najbližšie štyri roky. Podľa neho nie je rozhodujúce, kto vyhrá parlamentné voľby na Slovensku. Zároveň priznal, že v minulom období sme mali "problém s predchádzajúcou vládou“. V druhej polovici roku 2002 by mohlo padnúť rozhodnutie o tom, ktoré krajiny sa stanú novými členmi EÚ. Dnes je podľa Simonsa ešte skoro povedať, koľko a ktoré krajiny budú v prvej skupine rozširovania. Veľa závisí od toho, čo sa udeje v samotných kandidátskych krajinách.

KADLEČÍKOVÁ: Vicepremiérka odcestuje na Slovenské dni v Passau

Podujatie s názvom Ľudia v Európe - Slovensko, ktoré sa koná v bavorskom Passau pri príležitosti Slovenských dní, otvorí podpredsedníčka vlády SR pre európsku integráciu Mária Kadlečíková v piatok. Vicepremiérka sa stretne aj komisárom EÚ pre rozširovanie Günterom Verheugenom, ministerkou zahraničných vecí Rakúska Benitou Ferrerovou-Waldnerovou a predsedom vlády Bavorska Edmundom Stoiberom, s ktorými bude diskutovať na tému Slovensko na ceste do Európy.

FRANCÚZSKO: Napriek kríze obnoví Air France lety lietadlami Concorde

Francúzska letecká spoločnosť Air France stále plánuje obnoviť komerčné lety nadzvukovými dopravnými lietadlami Concorde na začiatku novembra, a to aj napriek kríze v globálnej leteckej doprave po útokoch v Spojených štátoch z 11. septembra. Ďalší prevádzkovateľ lietadiel Concorde, britská letecká spoločnosť British Airways Plc, uviedla, že jej plán obnoviť lety v mesiaci október sa nezmenili. Obidve spoločnosti neprevádzkovali lety lietadlami Concorde od vtedy, ako sa jeden z týchto strojov zrútil v minulom roku neďaleko Paríža, kde zahynulo 113 ľudí. Počet leteckých cestujúcich sa od teroristických útokov na budovy Svetového obchodného centra a Pentagonu, zapríčinila v leteckom sektore krízu, ktorú označujú niektorí predstavitelia leteckého sektora za najhoršiu v histórii.

EÚ: EK je znepokojená poskytnutím pomoci Swissairu

Európska komisia (EK) vo štvrtok protestovala, že Švajčiarsko vopred neinformovalo o poskytnutí mimoriadnej finančnej pomoci leteckej spoločnosti Swissair. "EK je znepokojená, že federálna vláda poskytne pomoc bez toho, aby informovala alebo konzultovala s Komisiou," uviedol hovorca EK Gilles Gantelet. Podľa Komisie je tento krok v rozpore s dohodou EÚ a Švajčiarska o doprave z roku 1999, ktorú však ešte neratifikovali všetky členské štáty EÚ. Švajčiarsky veľvyslanec pri EÚ Dante Martinelli sa v tejto veci ešte dnes stretne s šéfom oddelenia dopravy a energetiky EK Francoisom Lamoureuxom. Švajčiarska vláda v stredu oznámila, že leteckej spoločnosti Swissair dá pôžičku 450 miliónov švajčiarskych frankov. Swissair sa dostala do bankrotu začiatkom tohto týždňa kvôli vážnym finančným problémom.

ŠKOLSTVO: Kompetenčný zákon dal stredoškolákom samosprávy

Schválením kompetenčného zákona v NR SR a jeho podpísaním prezidentom republiky je už legislatívne podchytená existencia študentských samospráv - žiackych rád - na našich stredných školách. Tým sa otvoril priestor pre zapracovanie ich legislatívnych návrhov do pripravovanej novely tzv. malého školského zákona. Podľa predsedu Stredoškolského parlamentu Slovenska (SPS) Filipa Kuboviča ide o prvý výsledok kampane SPS financovanej Európskou komisiou (EK) a Nadáciou Otvorenej spoločnosti. Stredoškolské študentské samosprávy existujú vo všetkých krajinách Európskej únie (EÚ). Študentská rada vytvára možnosti na zapojenie sa študentov do chodu školy prostredníctvom svojich zástupcov.

AGRO: Ceny obilnín vo východnej Európe sú príliš vysoké pre trh EÚ

Domáce ceny obilnín vo východoeurópskych krajinách budú musieť poklesnúť, ak budú chcieť východoeurópske krajiny využívať výhody plánovaného zrušenia importnej tarify na úrovni 10 eur za tonu, o ktorom bude Európska únia (EÚ) hlasovať vo štvrtok. Tarifa sa týka obilnín privážaných zo stredomorských, čiernomorských a pobaltských prístavov. Zámerom zrušenia tarify je redukcia vnútorných cien obilnín v EÚ. Západoeurópski obchodníci s obilninami tvrdia, že zrušenie tarify by mohlo spôsobiť prílev dodatočných 1 mil. až 2 mil. ton východoeurópskej pšenice do EÚ počas súčasného marketingového roku. Analytici však tvrdia, že rast exportu obilnín z východnej Európy možno očakávať iba vtedy, ak ceny vo východnej Európe poklesnú, alebo západoeurópske krajiny zvýšia dopyt po obilninách nízkej kvality.

MARTONYI: V americkej žiadosti sa nehovorilo o vojenskej pomoci

Deväťbodový zoznam požiadaviek, ktorý USA v súvislosti s odvetnými akciami po teroristických útokoch zaslali spojencom, neobsahoval žiadosť o poskytnutie vojenskej pomoc, ani iný "dramatický" moment. Uviedol to vo štvrtok v televíznom rozhovore minister zahraničných vecí Maďarska János Martonyi. Novým prvkom v liste podľa neho bola iba informácia, že americká vojská sa stiahnu z juhovýchodnej Európy a že iné spojenecké krajiny by mali vyslať mierové jednotky, ktoré by ich nahradili, čo, ako podotkol Martonyi, pre spojencov nebude problémom. Ako ďalšiu požiadavku uviedol spoluprácu v oblasti spravodajských služieb.

EP: Poslanci za zmrazenie kont teroristov

Európsky parlament v stredu schválil zoznam 27 organizácií a osôb podozrivých z financovania terorizmu. Zoznam poskytla Európska komisia v utorok. Ak zoznam v pondelok schvália ministri zahraničia EÚ, čo sa všeobecne očakáva, budú musieť členské krajiny zmraziť kontá organizácií a osôb na ňom uvedených. Návrh na zmrazenie schválilo 417 poslancov, proti bolo 44.

POĽSKO: Kwasniewski dezignoval na post premiéra Leszeka Millera

Poľský prezident Aleksander Kwasniewski dezignoval vo štvrtok na post poľského premiéra lídra sociálnych demokratov Leszeka Millera a vyslovil sa za rýchle zostavenie nového vládneho kabinetu v snahe odvrátiť krízu vo verejných financiách. Miller dostal od Kwasniewskeho mandát na vytvorenenie vlády po tom, ako sa Zväz demokratickej ľavice (SLD) a Poľská roľnícka strana dohodli na budúcej koaličnej spolupráci. "Som pripravený vytvoriť vládu, aj keby to mala byť najťažšia úloha v mojom živote," vyhlásil 55-ročný Miller po slávnostnej ceremónii v prezidentskom paláci. Poľskí socialisti v septembrových parlamentných voľbách presvedčivo porazil pravicovú Solidaritu, avšak víťazstvo im na dosiahnutie parlamentnej väčšiny nepostačuje. Rozhovory o vytvorení koalície s Roľníckou stranou výrazne pokročili vo štvrtok a Miller dúfa, že v prvej polovici budúceho týždňa bude môcť oznámiť mená budúcich ministrov.

EÚ: Európsky súd rozhodol v prospech tehotných žien

Európsky súdny dvor vo štvrtok rozhodol, že zamestnávatelia nemôžu prepustiť ženy pracujúce na termínovanú zmluvu za to, že sú tehotné, čím im prisúdil rovnaké práva, ako majú pracovníci zamestnaní na trvalú zmluvu. Európsky súdny dvor, proti ktorého rozhodnutiu sa nedá odvolať, takto rozhodol v prospech Dánky, ktorá bola prepustená pred koncom vypršania svojej pracovnej zmluvy, keď jej zamestnávateľ zistil, že je tehotná. V rozhodnutí, ktoré musia prijať národné súdy členských krajín, súdny dvor uvádza, že existujúce zákony nedovoľujú zamestnávateľom prepustiť tehotnú ženu, nezávisle od jej pracovnej zmluvy.

SR-ČR: Sprísnenie hraničného režimu len pre ľudí z tretích krajín

Slovensko a Česko nepripravujú zmenu režimu na hraniciach pre svojich občanov, sprísnenie sa bude týkať iba ľudí z tretích krajín a ilegálnych migrantov. Uviedla to pre agentúru SITA vicepremiérka Mária Kadlečíková, ktorá zároveň odmietla tvrdenie českých novín, že na prechod hraníc už nebude stačiť občiansky preukaz. Vicepremiérka pre európsku integráciu pripustila, že Európska únia (EÚ) tlačí na Českú republiku, aby normalizovala hraničný režim so Slovenskom. Odstránenie neštandardných postupov žiadala od Čechov aj rezolúcia Európskeho parlamentu (EP), ktorá predchádza hodnotiacej správe Európskej komisie (EK). Slovensko v zapätí na Brusel apelovalo, aby doterajší režim na česko-slovenskej hranici rešpektoval už len kvôli historickým väzbám medzi oboma štátmi.

BSE: Na Slovensku zlikvidujú 33 kusov dobytka

Nemecké testy potvrdili prvý výskyt BSE na Slovensku u kravy z farmy Vtáčnik, s.r.o., Dolná Trnávka. Veterinári tak v najbližších dňoch utratia a zlikvidujú 33 kusov hovädzieho dobytka z chovu, z ktorého pozitívna krava pochádzala. Usmrtia dobytok narodený 12 mesiacov pred a 12 mesiacov po narodení infikovanej kravy. Dobytok vyšetria a kafilericky zlikvidujú bez ohľadu na výsledky testov. Opatrenia prijaté na zabránenie šírenia BSE na Slovensku sú naďalej v platnosti, veterinárne orgány však pristúpili k sprísneniu v niektorých oblastiach. Dvojitá kontrola vstúpila do platnosti napríklad pri uvoľňovaní mäsa do predaja a pri kontrole bitúnkov.

BRITÁNIA: Premiér Blair pricestoval do Moskvy

Britský premiér Tony Blair pricestoval vo štvrtok podvečer do Moskvy, kde bude s ruským prezidentom Vladimírom Putinom hovoriť o jeho podpore vojenskej akcie v Afganistane. "Ide o súčasť vytvárania protiteroristickej koalície, v ktorej je Rusko veľmi dôležité, pretože má široké záujmy v celom regióne," uviedol Blairov hovorca. Blair v piatok odcestuje do Pakistanu a Omanu, kde je momentálne 20 tisíc britských vojakov na vojenskom cvičení.

MZV: Hengel informoval Chleba o dôkazoch proti bin Ládinovi

Americký chargé d´affaires na Slovensku Douglas Hengel informoval dnes štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí SR Jozefa Chlebu o dôkazoch potvrdzujúcich účasť teroristickej siete Al Kájda a Usáma bin Ládina na organizovaní septembrových teroristických útokov na New York a Washington. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor MZV. Na stretnutí D. Hengel zároveň ocenil veľmi dobrú spoluprácu slovenskej strany pri zaručení bezpečnosti veľvyslanectva USA v Bratislave. Kladne hodnotil tiež preventívne kroky podnikané na Slovensku na zabránenie šírenia medzinárodného terorizmu.

EÚ: Bösch chce vedieť, že s eurofondmi je v SR všetko v poriadku

Podpredseda výboru Európskeho parlamentu (EP) pre kontrolu rozpočtu Herbert Bösch povedal, že EP uvoľní peniaze pre Slovensko, ako náhle sa tam zlepší ochrana peňazí európskych daňových poplatníkov, s ktorou nebol doteraz spokojný. Rozhodnutie rozpočtového výboru EP pozastaviť určitú časť predvstupovej pomoci pre SR nepovažuje za trest a ani za ohrozenie rozširovania Únie Peniaze však nie sú podľa neho pre Slovensko stratené. „Ak do decembra získame dojem, že dochádza k zlepšeniu, a nielen k sľubom, nemyslím si, že by EP s uvoľnením pozastavených peňazí váhal," povedal Bösch. Mnohí v EK si myslia, že náš krok môže ohroziť proces rozšírenia, čo je zlý vtip," povedal Bösch. Rakúsky poslanec si naopak myslí, že rozšírenie ohrozuje fakt, že peniaze EÚ nie sú v kandidátskych krajinách dostatočne chránené.kh

Najčítanejšie na SME Svet


Inzercia - Tlačové správy


 1. Register partnerov verejného sektora v rukách profesionálov
 2. Ďalšia stovka si našla ten svoj
 3. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
 4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
 5. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
 6. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
 7. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
 8. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
 9. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
 10. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
 1. Ďalšia stovka si našla ten svoj
 2. Register partnerov verejného sektora v rukách profesionálov
 3. Jakub Mankovecký z SPU v Nitre bol opäť úspešný v reze viniča
 4. Hitparáda štiav
 5. 14. ročník AmCham „Job Fair“ v Košiciach
 6. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
 7. Projekt "Zvýšenie odborných kapacít v oblasti práce s mládežou"
 8. Malé knedličky, veľké dojmy
 9. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
 10. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
 1. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 10 829
 2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 7 685
 3. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 5 941
 4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift 5 623
 5. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 5 316
 6. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 5 288
 7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 375
 8. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo 2 809
 9. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 2 228
 10. Trenkwalder má nového generálneho riaditeľa 2 191

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

KOMENTÁRE

Pozrime sa na pád predsedu Danka z výslnia

Aj keby výložky z pyžamy neodpáral, určite im už bozkami lásku neprejavuje.

DOMOV

Janušeka za kontrolu podniku v Žiline aj platia

Exministra používa magistrát ako prvok verejnej kontroly.

Neprehliadnite tiež

Bush spravil výnimku. Skritizoval Trumpa

Bývalý prezident sa k politike Baracka Obamu nevyjadroval.

Taliansko hľadá nového riaditeľa pre rímske Koloseum, môže to byť aj cudzinec

Uchádzačovi ponúkajú štvorročnú zmluvu s ročným platom 145.000 eur.

Prezident Nikolič vyhlásil, že Srbsko nikdy neuzná nezávislosť Kosova

Prvá dohoda z Bruselu bude mať už čoskoro štyri roky.

Do obytnej zóny v Kalifornii spadlo malé lietadlo, neprežili štyria ľudia

V lietadle cestovala rodina, ktorá sa zúčastnila na súťaži roztlieskavačiek v Disneylande.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop