SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
SAXOVÁ ZHODNOTILA PRE SME POLITIKOV PODĽA PÍSMA: BUGÁR MÁ RÁD SPOLOČNOSŤ, FICO SA NEVIE OTVORIŤ, KOZLÍK SKRÝVA CITLIVOSŤ A BEŇOVÁ O SEBE PREMÝŠĽA

Grafologička o politikoch: písmo ich vždy prezradí

Písmo o človeku prezradí takmer všetko. Odborník-grafológ z vášho rukopisu vyčíta, či máte pevnú vôľu, aký ...

Písmo o človeku prezradí takmer všetko. Odborník-grafológ z vášho rukopisu vyčíta, či máte pevnú vôľu, aký je stupeň vašej inteligencie, aké je vaše miesto v širšom okruhu ľudí.

Na podpise pápeža Jána Pavla II. možno okamžite rozpoznať jeho otvorenosť, hlbokú úprimnosť a výsostne cnostný život.

Z Napoleonovho podpisu je zjavné, že rád zdôrazňoval veľkosť svojej osobnosti. Bývalý automobilový pretekár Niki Lauda sa podpisoval v tvare pretekárskeho auta a skladateľ Giuseppe Verdi maľoval svoje iniciály ako časť notovej osnovy. Milan Rastislav Štefánik si evidentne zakladal na svojej hodnosti - slovo generál vypisoval celé, krstné mená len iniciálami.

Grafológ sleduje viac faktorov. Úlohu hrá veľkosť písma a jeho pripájanie, sklon, ale aj medzery medzi riadkami či poznámky na okraji strany. Obsah textu nie je dôležitý. Grafologička Alexandra Saxová: „Texty, s ktorými pracujem, si takmer nikdy nečítam. Ak áno, tak len na záver pre zaujímavosť."

Písmo sa posudzuje ako celok. Všeobecne sa dá povedať, že veľké písmo prezrádza ambície a veľkorysé myslenie, malé písmo naznačuje pocit skromnosti.

Ľudia, ktorí písmo nakláňajú doľava, skrývajú svoje emócie a sú pasívni. Tí, čo nakláňajú písmo doprava, sú otvorení, ústretoví a v spoločnosti iných sa cítia dobre.

Ľudia s úzkym typom písma sú zvyčajne disciplinovaní, ale nesmelí, široký rukopis majú ľudia smelí a túžiaci po novom poznaní.

Rukopis podľa Saxovej odráža nielen charakterové vlastnosti človeka, ale aj duševné otrasy z minulosti a poukazuje na jeho možné budúce prejavy.

Béla Bugár: medzi ľuďmi sa cíti dobre

Hodnotenie grafologičky: „Veľmi praktický, komunikatívny človek. Aj keď pôsobí úprimne a priamo, má v sebe brzdy sebakontroly. Nedalo by sa o ňom tvrdiť, že by bol prehnane dôverčivý. Je rád stredobodom pozornosti, a to jednoducho preto, že sa medzi ľuďmi cíti dobre. Tento človek nekladie prehnaný dôraz na formality, vie byť vecný a taktne direktívny."

Reakcia politika: „Neviem, ako môže grafológ čítať o mne!" (smiech) „Je celkom presná. Môžem potvrdiť, že ma to vystihuje. Som rád, že si všimla aj to, že si nepotrpím na formality."

Monika Beňová: je obozretnejšia a viac premýšľa

Hodnotenie grafologičky: „Písmo pani Beňovej som skúmala aj pred dvoma rokmi. Môžem povedať, že sa čosi zmenilo. Stále je to tá sebavedomá a empatická žena, ktorá sa však za dva roky vo vzťahoch k iným ľuďom stala ešte obozretnejšou. Život sa jej zrýchlil čímsi novým a ona uprostred tej hektickosti oveľa viac premýšľa o veciach, ktoré ju v nedávnej minulosti nechávali ľahostajnejšou. O zmysel pre humor však preto neprišla."

Reakcia politika: „Ručičky bozkávam!" (smiech) „Samozrejme, že je to pravdivé, to som si ani nezaslúžila. Z negatívnych vlastností tam chýba, že sa niekedy možno až impulzívne rozhodujem. Človek je iný, keď má tridsaťtri a iný, keď má tridsaťpäť rokov. A žena dospieva do rozvážnosti - na rozdiel od muža."

Robert Nemcsics: vo vzťahu k iným je opatrný

Hodnotenie grafologičky: „Vyrovnaný, činorodý človek, ktorý rieši problémy vecne, prakticky a vždy po zrelej úvahe. Výborný analytik, v okamihu si uvedomujúci všetky detaily súvisiace s problémom, ktorý rieši. Je tolerantný k iným a prísny k sebe. Je ústretový, podáva ruku, ale nezabúda na minulé (azda až nedobré) skúsenosti. Jednoducho je vo vzťahoch k iným ľuďom opatrný. Takisto mu dlhšie trvá, kým niekoho začne považovať za priateľa. Neprekáža mu, ak ho považujú za cieľavedome sa presadzujúceho, ale v skutočnosti je to citlivý človek. Len nechce, aby to bolo vidno na prvý pohľad."

Reakcia politika: „Iste sú tam vlastnosti, ktoré sú pravdivé. Určite však mám aj negatívne vlastnosti, ktoré sa však v písme neprejavujú, čo považujem za pozitívne." (smiech)

Zuzana Martináková: je citlivá, no rozhodná

Hodnotenie grafologičky: „Vie realisticky, triezvo zhodnotiť situáciu. Dokáže si všimnúť aj tie najmenšie detaily a vymyslieť riešenie, pri presadzovaní ktorého dokáže byť skutočne rozhodná. Nemá problém sa prispôsobovať, čo dokáže preto, že má cit pre danú situáciu a vie sa v nej orientovať značne diplomaticky. Je ústretová, no očakáva, že tí druhí to ocenia. Ak sa tak nestane, nie je jej to ľahostajné. Je citlivá na odmietnutie a aby sa jej to nestávalo, často zvolí iný postup, najmä vtedy, keď je na jej adresu vyslovená kritika, ktorá je nekonštruktívna a povrchná."

Reakcia politika: „To vyzerá, akoby som si to objednala!" (smiech) „Myslím, že grafológia je veda, ktorá má čosi do seba. Som presvedčená, že ak človek píše, je to s mozgom prepojené. Cením si, že odhalila rozhodnosť v mojich prejavoch. Možno u mňa neodhalila istú netrpezlivosť."

Sergej Kozlík: udržuje si odstup, no je citlivý

Hodnotenie grafologičky: „Vie rýchlo vniknúť do problému a následne nájsť riešenie, vie zdôrazniť to, čo je skutočne nosné, čo je to najdôležitejšie. Písmo pána Kozlíka som videla naposledy pred piatimi rokmi, podľa aktuálneho vidno, že sa už podstatne viac venuje praktickej stránke riešenia problémov. Nie preto, že by menej dôveroval ľuďom, s ktorými spolupracuje, ale preto, že takto to je rýchlejšie. A o to mu ide. Stráži si svoje súkromie, udržuje si odstup. Z dôvodu, že tak sa oveľa ľahšie orientuje v danej situácii a jednoduchšie tak zaujme objektívne stanovisko. Je tolerantný, citlivý k starostiam iných, no nie vždy sa mu to darí dávať najavo."

Reakcia politika: „Možno som v súkromnom živote nerozhodný, ale čo ma zaujalo, je, že som sa za päť rokov naučil samostatnosti. Je to tým, že nemám aparát."

Jozef Banáš: je opatrnejší, no rád púta pozornosť

Hodnotenie grafologičky: „Schopnosť riešiť problém teoreticky a prakticky má takmer v rovnováhe. Viac určujúce je konkrétne myslenie, pričom prísne zvažuje jednotlivé alternatívy a konečné rozhodnutie býva podrobené prísnej kontrole. Je to človek so silnou potrebou činnosti, plný elánu. Rád púta na seba pozornosť a nepokazí žiadnu zábavu. Vo vstupovaní do blízkych vzťahov je však zrejme po skúsenostiach z minulosti dnes opatrnejší. Sám seba vyrušuje častou sebakontrolou, hoci navonok to veľmi nevidno."

Reakcia politika: „Už som si ako člen vládnej koalície pripadal taký odporný, že som si chcel dať poistiť zrkadlo, ale ukazuje sa, že pravda je v písme, a tak mi to dodalo novú chuť do života."

Július Brocka: neberie sa vážne, no je ostražitý

Hodnotenie grafologičky: „Veľmi racionálny človek, ktorý vie vždy zrozumiteľne formulovať svoje myšlienky, pričom dáva najavo, že prípadné protiargumenty tých druhých počúva a aj ich skutočne počuje. Dokáže pracovať pre tých druhých a stojí o to, aby ho považovali za jedného z nich. Je ostražitý aj vo vzťahoch k iným. Tých naozajstných blízkych priateľov nemá prehnane veľa a tým, čo plne dôveruje, je oddaný. Neberie sa príliš vážne a iste často prekvapí duchaplnými reakciami, ktoré vyvolávajú úsmev. Oceniť treba jeho schopnosť postrehnúť aj v relatívne serióznej situácii tú iskričku úsmevu, ktorá mu stačí na to, aby takú situáciu poľudštil humorom."

Reakcia politika: (smiech) „Prezraďte, či ma tá grafologička nevidela predtým, ako ma opísala? Lebo to som celý ja! To, čo napísala, sa mi zdá, že sedí."

Robert Fico: svoju silu si uvedomuje

Hodnotenie grafologičky: „Všetko, čo robí, robí naplno. Uvedomuje si svoju silu, energickosť, až istú zrýchlenosť. K riešeniu problémov pristupuje konštruktívne a často nachádza značne originálne riešenia. Rád rozhoduje sám. Nie je ľahké ovplyvniť ho, a to predovšetkým preto, lebo očakáva, že jeho argumenty musia byť každým pochopené, keďže je presvedčený, že ich prezentuje jasne a presne. Hoci by sa mohlo zdať, že je až nekompromisný, nie je to tak. Je vnímavý, vie načúvať iným, súcitiť s nimi. A aj sa s nimi smiať."

Reakcia politika: „Ani Ferko Mikloško nemá taký profil na prezidenta!" (smiech.)

Karol Ondriaš: je sebavedomý, no nemá odhad

Hodnotenie grafologičky: „Sebavedomie mu nechýba. Jeho sebadôvera pramení z vedomostí, ktoré vie následne využiť na teoretické riešenie problémov. Dokáže improvizovať, vie sa rýchlo identifikovať s okolím. Napriek snahe o otvorenosť, nie je v tom smere vždy úspešný. Predovšetkým vtedy, keď sa mu nepodarí presne odhadnúť očakávania či potreby toho druhého."

Reakcia politika: „S hodnotením som spokojný. Niekedy si myslím, že som hĺbavý typ a hľadám, kde je pes zakopaný."

Kto je Alexandra Saxová : Vyštudovala psychológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Keďže u nás žiadna škola na grafológiu ako vedu neexistuje, venuje sa jej samoštúdiom viac ako desať rokov. Hovorí, že grafológia je „univerzálna krištáľová guľa" a upozorňuje: „Grafologické rozbory treba brať iba orientačne, je to jedna z používaných metód na zistenie charakteru človeka."

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 9. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 10. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 28 912
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 26 220
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 785
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 731
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 237
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 890
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 457
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 356
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 290
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 113
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Britský variant už u nás zrejme dominuje. Nemusí to byť nevyhnutne zlá správa

Britskú mutáciu odhalili vo väčšine vzoriek Trenčanov z decembra.

Ilustračné foto
Očkovanie v UNLP.
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Komentár Petra Schutza

Na vaše prianie, madam

Opäť sa bude aj Kremeľ otriasať. Nie obavami, ale rehotom Putina.

Peter Schutz

Neprehliadnite tiež

Za porno z juhu trest. KĽDR bude stíhať holdovanie cudzím vplyvom

Za pašovanie vecí z Japonska a USA hrozí aj trest smrti.

Severokórejský vodca Kim Čong-un.

Vakcína od Pfizeru zaberá zrejme aj na britský variant nového koronavírusu

Vakcína tiež zrejme zaberá aj na mutáciu z Juhoafrickej republiky.

Vakcína BioNTech/Pfizer.

Svetoví lídri reagujú na inauguráciu amerického prezidenta Bidena

Inaugurácia má prísne bezpečnostné a protipandemické opatrenia.

Ilustračná fotografia.

Česko zvažuje zaviesť povinné nosenie respirátorov v obchodoch a MHD

Dôvodom je šírenie nákazlivejšieho variantu nového koronavírusu.

Ilustračné foto.