tejto veci. McCreevy pre televíznu spoločnosť BBC povedal, že úsilie o dosiahnutie dohody neuľahčilo skoršie vyhlásenie Európskej komisie (EK) o tom, že nechá preskúmať legitimitu rozhodnutia členských krajín obísť rozpočtové pravidlá, ktorých cieľom je udržať stabilitu eura. "Urobíme, čo bude v našich silách, aby sme dosiahli dohodu o novej ústave. Nie je však hlavným cieľom írskeho predsedníctva. Uvidíme, čo bude možné dosiahnuť," povedal McCreevy.
Na otázku o dopade rozhodnutia komisie, ktorá požiada Európsky súdny dvor o objasnenie toho, či ministri financií členských krajín mali právo v novembri upustiť od disciplinárnych krokov voči Francúzsku a Nemecku za porušenie rozpočtových pravidiel, McCreevy povedal: "Nemyslím si, že bráni pokroku v dohode (o ústave), ale určite ho neuľahčuje. Nebude to ľahké a nikdy sme nepredstierali, že to bude. Urobíme všetko, čo bude v našich silách," dodal.
Európska pätnástka v spolupráci s pristupujúcimi krajinami pripravuje dva roky historickú ústavu, ktorá uľahčí jej najväčšie rozšírenie v histórii 1. mája tohto roku o 10 nových krajín. Decembrový summit v Bruseli sa však skončil neúspechom, keď sa európski lídri nedokázali dohodnúť na váhe hlasov zakotvených v návrhu ústavy. Najmä Španielsko a Poľsko sa odmietli vzdať štedrého počtu hlasov, ktoré im zabezpečuje Zmluva z Nice spred troch rokov.