den z jej predstaviteľov. "Asi 450 policajtov malo pozitívne testy na HIV," uviedol pre agentúru AFP Prem Kišan Džain, policajný komisár pre administratívu. Ide o predbezný počet, pretože výsledky testov 40 000-člennej policajnej jednotky v Bombay sa ešte len spracovávajú. "Začali sme všestrannú kampaň a informujeme policajtov o AIDS," povedal Džain.
Policajné oddelenie sa v súčasnosti snaží zistiť, ako sa policajti nakazili. V Bombay je však verejným tajomstvom, že polícia patrí k hlavným mecenášom sexuálnach pracovníčok. Podľa Džaina väčšina policajtov s pozitívnym testom na HIV patrí k strážnikom s nižšou hodnosťou, ktorí nemajú dostatočné vzdelanie.
V Indii je oficiálne najmenej 4,58 milióna ľudí infikovaných HIV/AIDS. O niečo vyšší počet, 5 miliónov nakazených, žije v Juhoafrickej republike. Podľa jednej americkej štúdie z minulého roka počet ľudí nakazených vírusom HIV prudko stúpne, ak vlády nepodniknú účinné kroky na podporu bezpečného sexu.
Pracovná doba policajtov v Bombay je extrémne dlhá, pracujú v stresujúcich podmienkach a za nízke mzdy. Podľa štatistík za posledných päť rokov zomrelo na infarkt a choroby spôsobené zvýšeným tlakom 200 policajtov a ďalších 200 sa nakazilo tuberkulózou.