Piatková živelná katastrofa si pravdepodobne vyžiadala najmenej 30.000 obetí na životoch. Doposiaľ bolo pochovaných 28.000 ľudí.
Chatámí pricestoval už v pondelok do zdevastovaného mesta Bam a neskôr odcestoval do Kermánu, hlavného mesta rovnomennej provincie, kde sa stretol s pracovníkmi krízového centra a strávil tam aj noc nadnes.
Iránsky líder sa stretol aj so zranenými v nemocnici v Kermáne a navštívil deti, ktoré pri zemetrasení stratili rodičov a momentálne sú ubytované v Kermáne.
Prisľúbil, že mesto Bam, z ktorého 70 percent bolo zničených zemetrasením, bude v priebehu dvoch rokov znovu vybudované, informoval štátny rozhlas.
"Treba, aby sa Bam znovu objavil na mape Iránu," povedal Chatámí na stretnutí s členmi svojej vlády, poslancami a miestnymi predstaviteľmi na letisku v Bame.
Mesto, ktoré malo pred piatkovou prírodnou pohromou približne 100.000 obyvateľov, bolo obľúbenou turistickou destináciou. Má bohatú históriu siahajúcu až do čias Hodvábnej cesty, keď bolo jednou zo zastávok obchodníkov a pútnikov na ceste medzi Čínou a Európou. Jedným z jeho najcennejších architektonických skvostov bola viac ako 2000 rokov stará citadela.
Po ničivom zemetrasení so silou 6,3 stupňa Richterovej stupnice sa očakáva niekoľko dotrasov. Tie však odborníci označujú za normálny jav a nepovažujú ich za hrozbu.