h Ruskej federácie. Oznámila to dnes televízna stanica NBC.
Hanssen, ktorý krátko pred zatknutím vo vlastnom dome v jednom z washingtonských parkov nechal ležať podozrivý balík, by sa ešte dnes mal dostaviť pred súd. Medzi tajnými informáciami, ktoré dlhoročný agent FBI pravdepodobne prezradil Rusom, sú aj americké metódy elektronickej kontroly a údaje. Predpokladaný špión sa ich mal dozvedieť od agenta Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Aldricha Amesa.
Hanssen začal byť podozrivý z vykonávania ilegálnej činnosti po vnútornej kontrole, v rámci ktorej sa v radoch pracovníkov FBI zistila prítomnosť špióna. USA potom tajným spôsobom získali ruské dokumenty, ktoré podozrenie proti Hanssenovi potvrdili.
Hanssen, ktorý v minulosti mal na starosti napríklad aj kontrolu ruských vládnych misií v USA, pracoval v poslednom čase mimo washingtonského hlavného sídla FBI.