Islamabad 25. decembra (TASR) - Pakistanský prezident Parvíz Mušarráf vyhlásil, že pokus o atentát, ktorý naňho dnes chceli spáchať, bol dielom zmanipulovaných "extrémistov".
Mušarráf sa objavil v štátnej televízii len niekoľko hodín po útoku a vyzeral byť pokojný a zdravotne v poriadku.
Pakistanský vodca uviedol, že stále nie je jasné, kto presne stojí za útokom, ale dodal: "Určite sú to teroristi, extrémisti".
"Musíme proti nim bojovať a očistiť krajinu od týchto extrémistov. Sú to zbabelci, ale moje odhodlanie je pevné a pevne verím v Boha," povedal Mušarráf.
Dve silné bomby dnes explodovali na jednej z ciest v pakistanskom meste Rávalpindí tesne po tom, ako tadiaľ prechádzal prezidentov konvoj. Pri samovražednom útoku bola poškodená aj Mušarráfova pancierovaná limuzína. Samotný prezident však nebol zranený.
Podľa najnovšej bilancie zahynulo pri teroristickom útoku 14 osôb, vrátane dvoch policajtov a dvoch samovražedných útočníkov, a 46 ľudí bolo zranených.
K útoku došlo neďaleko miesta, kde sa neúspešne pokúsili o atentát na pakistanského lídra už 14. decembra.