SME

Posledný Večer Milana Markoviča

Diváci mohli sledovať Večer Milana Markoviča takmer jedenásť rokov, v decembri uvidia satirika v tejto relácii naposledy. Hoci o dobrovoľnom ukončení už rozmýšľal viackrát sám, definitívne rozhodnutie urobil, keď mu súčasné vedenie STV ponúklo novú ...

Diváci mohli sledovať Večer Milana Markoviča takmer jedenásť rokov, v decembri uvidia satirika v tejto relácii naposledy. Hoci o dobrovoľnom ukončení už rozmýšľal viackrát sám, definitívne rozhodnutie urobil, keď mu súčasné vedenie STV ponúklo novú formu spolupráce. Od januára bude sprevádzať divákov verejnoprávnej televízie novým programom s týždennou periodicitou a bude mať reláciu aj v ďalšej televízii.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes, keď bilancuje, považuje za najzaujímavejšie a najpestrejšie roky svojej práce v službách Českej televízie. Vtedy ho na STV zakázali, písali sa roky 1995 až 1998, keď bola verejnoprávna televízia Kubišovho vedenia ovládaná HZDS.

SkryťVypnúť reklamu

U nás zvládal aj také situácie, že mu hosť do relácie na poslednú chvíľu neprišiel. „Ľudovít Černák ako predseda SNS. Vraj mu to zakázalo grémium." Vo viacerých prípadoch sa mu pozvaní ospravedlnili: „A nijako som im to nezazlieval. Buď nemohli, alebo uznali, že na takýto žáner nemajú, podaktorí sa vyslovene báli."

Neočakávaných situácií mimo scenára bolo však dosť v každej jeho relácii. A nielen tam - nedávno sa v médiách objavila informácia o výhražnom e-maili, ktorý mal vraj poslať šéfredaktorke týždenníka Život Renáte Klačanskej.

To, či mohlo ísť o diskreditáciu jeho osoby, Markovič zhodnocuje: „Nerozumel som tomu a nechcel som to pripustiť. Presvedčili ma však o tom expertízy právnych a počítačových odborníkov." V tejto veci sa postupuje súdnou cestou: „Ja sa tým však nezaoberám. Nemám na to čas."

SkryťVypnúť reklamu

Mečiar bol pre Markoviča rok zaneprázdnený

Milan Markovič odpovedal aj na ďalšie otázky SME.

Ako vnímate súčasný politický vývoj?

„Ako stále nezrelé ovocie na pomaly sa uzdravujúcom strome."

Satire ste sa venovali aj za Mečiara, aj teraz, keď je premiérom Dzurinda. Dá sa ich správanie porovnať?

„Ten prvý sa nikdy neodhodlal za svojho neobmedzeného panovania prijať pozvanie do programu. Ešte stále mám doma list Nagyovej, v ktorom sa píše, že premiér je zaneprázdnený na všetky navrhované termíny rok dopredu. Po skončení jeho neslávnej éry som prestal mať oň záujem."

Čo čakáte, že bude ďalej?

„Nepodlieham emóciám a už vôbec nie kvôli niekoľkým politickým figúram. Moje očakávania sa napĺňajú: vstupujeme do civilizovaného sveta. Síce úplne nepripravení, ale mnohí z nás sa ani priveľmi pripravovať nechcú. Skrátka, asi nás treba hodiť do vody a uvidí sa, kto má záujem aspoň trochu hýbať rukami a nohami - a najmä hlavou, aby sa na tej vode udržal." (jm)

SkryťVypnúť reklamu

Autor: JÁN MALOCH

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Svet

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 498
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 177
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 700
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 795
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 994
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 559
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 777
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 503
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Poslanec za Smer Marián Kéry.

Pochybného titulu sa dosiaľ nevzdal žiadny politik.


8
Riaditeľ Fondu na podporu umenia Róbert Špoták.

Ministerstvo kultúry rozhodnutie rady rešpektuje.


a 1 ďalší
Marián Kéry.

Keby mnohí politici napísali práce poriadne, prišli by sme o malú jazykovú lekciu.


Erik Kaliňák odchádzajúci z ruskej ambasády v Bratislave.

Kaliňák ide do Moskvy aj s Robertom Ficom.


74

Neprehliadnite tiež

Český prezident Petr Pavel.

Kancelária prezidenta obvykle informuje o návštevách otvorene.


TASR
Ilustračné foto.

Dom neopustili od decembra 2021


TASR
Ilustračné foto.

Kasta zostáva v Indii kľúčovým faktorom určujúcim postavenie človeka.


TASR
Ilustračné foto.

Žiadny zamestnanec ani návštevník neutrpel zranenia.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu