lovenska na členstvo v únii. Premiér tiež bilaterálne rokoval s predsedom EK Romanom Prodim, komisárom pre hospodársku súťaž Mariom Montim a komisárom pre rozšírenie Günterom Verheugenom. Podobné stretnutia s predstaviteľmi EK sú plánované pre všetky pristupujúce krajiny, pričom Slovensko prišlo na rad ako tretie.
Prodiho na stretnutí Dzurinda ubezpečil, že Slovensko bude na členstvo v únii v máji pripravené a do vstupu odstráni všetky problémy spomínané v poslednej hodnotiacej správe. Ide najmä o pripravenosť na čerpanie štrukturálnych fondov, ale aj o pretrvávajúci spor o výrobné kvóty spoločnosti US Steel. Práve táto téma dominovala rokovaniu Dzurindu s komisárom Montim, hoci stretnutie žiaden posun v smere vyriešenia sporu neprinieslo. Premiér odmietol špecifikovať dosiahnutý pokrok v rokovaniach. Tému totiž on i predstavitelia EK považujú za príliš citlivú a sú presvedčení, že predčasná medializácia by problém len zhoršila. Dohodu o výrobných kvótach spoločnosti US Steel by mala EK a spoločnosť dosiahnuť ešte pred vstupom Slovenska do únie.
Komisár Verheugen po stretnutí s Dzurindom pred novinármi vysoko ocenil jeho prínos pre integračný proces Slovenska, ktoré sa počas Dzurindovho vládnutia podľa neho zmenilo z nestabilnej na stabilnú krajinu. "Slovensko už nikto nevníma ako problém," skonštatoval Verheugen.
V stredu večer odcestoval Dzurinda do Paríža, kde sa na pozvanie francúzskeho premiéra Jean-Pierra Raffarina stretne s premiérmi zo strán združených v Európskej ľudovej strane. Na spoločnom rokovaní sa okrem slovenského a francúzskeho premiéra zúčastnia aj predsedovia ďalších európskych vlád. Dzurinda sa v Paríži stretne aj s predsedom britskej Konzervatívnej strany Michaelom Howardom. Hlavnou témou rokovania by mali byť doterajšie výsledky medzivládnej konferencie o ústavnej zmluve EÚ.