vzadze vyhlásil, že Tbilisi napriek tomu bude usilovať o partnerstvo s alianciou a nestiahne ani svojich vojakov pôsobiacich v rámci mierotvorných operácií NATO v Kosove. Dodal tiež, že Gruzínsko vyslalo do Iraku 70 vojakov, ktorí pôsobia spolu s americkými vojakmi v regióne Tikrítu a zároveň prisľúbil zvýšiť ich počet počas budúceho mesiaca na 200.
Na otázku, či Gruzínsko bude podobne ako iné východoeurópske krajiny usilovať o vstup do aliancie, Tevzadze po stretnutí predstaviteľov partnerských krajín NATO v Bruseli uviedol: "Ak budeme veľmi optimistickí, za sedem až desať rokov by to bolo možné." "Nie skôr, pretože máme isté ekonomické problémy. Reforma armády by mala byť hotová tiež asi v tomto termíne. Všetko potrebuje svoj čas," vyhlásil.
Minister obrany pôsobiaci počas šiestich posledných rokov Ševardnadzeho vlády sa po zvrhnutí prezidenta držal v ústraní, ale cez víkend vyhlásil, že už spolupracuje s novým vedením krajiny. Dodal tiež, že nevidí dôvod, aby sa armáda miešala do vnútorných politických záležitostí krajiny. Na otázku, čo si myslí o varovaní amerického ministra zahraničia Colina Powella na adresu Ruska, ktoré by nemalo podľa neho podporovať separatistické tendencie v gruzínskych regiónoch v nestabilných časoch uviedol: "Počul som o tom. Je to správne."
Ako uviedol, v Bruseli sa nakrátko stretol aj s ruským ministrom obrany Sergejom Ivanovom, ktorý mu prisľúbil, že ruská armáda nebude zasahovať v Gruzínsku. Ivanov tiež vyzval Gruzínsko zastaviť čečenských povstalcov pokúšajúcich sa vstúpiť na ruské územie z oblasti úžiny Pankisi, v ktorej nie je zaistené dodržiavanie zákonov. "V podstate s tým súhlasíme, pretože sú to práve Rusi a nie Gruzínci, čo prekračujú nezákonne hranice," dodal Tevzadze.