Začierneným interview na titulnej strane pranieroval ľavicovo orientovaný tageszeitung (taz) skutočnosť, že politici dodatočne zasahujú do procesu zverejňovania rozhovorov. Podľa názoru redaktorov sa autorizácia začína čoraz viac zneužívať.
Podnetom na akciu bol rozhovor redaktora taz s generálnym tajomníkom Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Olafom Scholzom. Ten ho nakoniec odmietol autorizovať, pretože otázky sa mu zdali "príliš ostré".
Denník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) napísal, že interview sa stalo "zneužívanou formou žurnalizmu".
Podľa redakcie denníka Financial Times Deutschland (FTD) porušujú dodatočné zásahy do raz povedaného povinnosť novinárov vecne informovať. Autorizáciu v mnohých krajinách nepoznajú, uviedol FTD na mimoriadnej strane.
Denníky zúčastnené na akcii tiež kritizovali rozdielne postavenie rozhlasu a televízie. "Keď sa raz zapne kamera, reční sa a reční - o autorizácii ani stopy," napísal denník Süddeutsche Zeitung (SZ).
K akcii tlačených médií sa vyjadril aj hovorca nemeckej vlády Béla Anda, ktorý ju považuje za zmysluplnú diskusiu pre obidve strany. Prax autorizácie rozhovorov pred ich zverejnením sa podľa neho osvedčila, pretože médiá nie vždy povedané interpretujú identicky.
Okrem taz, FTD, SZ a FAZ sa na akcii zúčastňujú aj denníky Die Welt, Frankfurter Rundschau, Kölner Stadtanzeiger, Der Tagesspiegel a Berliner Zeitung.