ZLO ODPLÁCAJ DOBROM
A pritom ani nepoznajú vinníka. K tisícom nevinných obetí pribudnú milióny ďalších. Zlo plodí ešte väčšie zlo. Teroristov majú možnosť „zlikvidovať“. Ale nikdy nezlikvidujú nenávisť, fanatizmus, ktorý zostane v srdciach tých, čo prežijú. Ekologické následky prípadnej vojny zbytočne ohrozia našu planétu, ktorá patrí všetkým ľuďom bez rozdielu pleti, národností, vyznania. Matky rodia svojich synov pre lásku, mier - nie pre nenávisť a vojny.
V. Horáková, Záhorie
„NEŽNÚ“ POZNAJÚ AJ ZA HRANICAMI
Pripomienka k článku „Návrh na zmenu charakteru osláv 17. novembra“ a odpoveď na názor pána Jána Cupera. Vtedy bolo Československo a zlomovým dňom bol 17. november 1989. V Prahe aj inde manifestovalo mnoho Slovákov. Mala by sa zachovať nežná revolúcia, ktorá je v povedomí celého sveta. Ostatné významné akcie nestrácajú na dôležitosti. To dobré, čo sa vykonalo v tom čase pre demokraciu v Československu, by malo ostať spoločné.
Žila som tridsať rokov na Slovensku - až do roku 1992. S nesmiernou ľútosťou sledujem, a nielen ja, ťažké životné podmienky na súčasnom Slovensku. To sú problémy číslo jeden.
Alena Kopřivová, Victoria B. C. Canada
BICYKLISTI BY MALI BYŤ URAZENÍ
Neviem, prečo v poslednom čase veľa ľudí používa slovo bicyklista ako nadávku. Ja osobne sa cítim urazený. Chodím na bicykli celý život a nikdy sa mi to nezdalo znevažujúce. Naraz bum… a bicyklista je pohana a urážka. V každom prípade tomu nerozumiem. Myslím si, že aj cyklistický šport by sa mal cítiť urazený. Veď je to vážený olympijský šport. Poznám oveľa horšie športy, napríklad box. Údery do hlavy urobia svoje. Aj predseda jednej slovenskej politickej strany bol vraj v mladosti boxer. Ani to nemusí pripomínať. To sa nedá zaprieť. Je to na ňom vidieť.
Jaroslav Šipovský, Trnava