čnosť Alstom a malo by ísť o najväčšiu a najdrahšiu zaoceánsku osobnú loď, aká bola kedy postavená.
Podľa výpovedí svedkov viac ako štyridsať priateľov a rodinných členov pracovníkov lodenice, ktorí mali možnosť navštíviť loď, spadlo, keď pri prechádzaní lodná lávka nevydržala. Skupina spadla z výšky asi 25 metrov. Trinásť ľudí zomrelo a deväť zo zranených je vo vážnom stave, vrátane piatich s ťažkými poraneniami hlavy, informovala nemocnica. Bernard Boucault, hlavný predstaviteľ regiónu Loire-Atlantique kategoricky odmietol správy, že medzi obeťami sú aj deti, ako uviedli niektoré médiá.
"Ešte som nezažil takúto tragédiu," uviedol primátor Saint-Nazaire, Joel Batteux pred novinármi, zadržiavajúc slzy. "Ako mohli títo ľudia zomrieť pri najpyšnejšom symbole nášho mesta?." Okolo päťdesiat záchranných vozidiel a jedna helikoptéra prišli na miesto nešťastia. Nemocnica s pohotovosťou sa stala centrom pre všetky prípady a sú tam aj psychológovia pre pomoc rodinným členom obetí.
Pri nemocnici v centre Saint-Nazaire, prístavnom meste, kde každý desiaty obyvateľ pracuje v lodenici, postávajú desiatky ľudí a čakajú na správy o svojich príbuzných. "Moja dcéra je v stave šoku," hovorí Muriel Leducová, manželka zamestnanca lodenice, keď vyšla z pohotovosti. "Čakala v lodenici, kým príde na rad, keď lávka spadla. Počula krok zranených."