Bratislava 13. novembra (TASR) - Napriek silným bolestiam krčnej chrbtice prišiel dnes popoludní líder opozičného Smeru Robert Fico na súdny spor s ministrom financií Ivanom Miklošom.
Fico trpí bolesťami krčnej chrbtice podľa jeho slov "od nepamäti". Dlhodobé problémy sa mu významne zhoršili po ťažkej autonehode z roku 1998. Odvtedy po nejakom namáhavejšom športovom výkone, keď napríklad pri futbale hlavičkuje občas zacíti veľký blok bolestí do hlavy a očí. Tieto "problémy" Fica postihli opätovne v tomto období. Nakoľko ma čaká dlhá cesta do Nemecka, kde sa počas štyroch dní od soboty zúčastním na zjazde SPD, musel som sa dnes ráno podrobiť viacerým procedúram, spresnil pre TASR. Práve absolvovanie procedúr, ktoré mu pomáhajú pri zdravotných problémoch, bolo dôvodom odrieknutia účasti na rannom rokovaní s predsedom HZDS-ĽS Vladimírom Mečiarom a lídrom KSS Jozefom Ševcom. Spor na ochranu osobnosti s ministrom Miklošom, ktorého v minulosti kritizoval v súvislosti s privatizáciou časti akcií SPP, si na Okresnom súde Bratislava 1. si napriek krčeniu čela od bolesti nenechal ujsť. Nechcel som zavdať Miklošovi žiadnu príčinu na moju kritiku a tak som zaťal zuby a prišiel som popoludní na pojednávanie, dodal.
Minister financií Mikloš sa cestou žaloby na súde domáha od Fica za jeho výroky v súvislosti s privatizáciou SPP ospravedlnenia a vyplatenia nemajetkovej ujmy 600 000 korún. Pojednávanie bolo odročené na neurčito pre práceneschopnosť zákonnej sudkyni.