Dzurindu v súčasnosti kontroluje len 75 kresiel v 150-člennej Národnej rade.
Mikloš na konferencii v Londýne vyhlásil, že reforma v oblasti daní, dôchodkov, zdravotníctva a ďalších rezortov pred vstupom do EÚ v máji na budúci rok by mala aj napriek tomu prebehnúť. "Nemyslím si, že vláda stratila väčšinu, pretože ju ani žiadna iná koalícia nezískala, a nezávislí poslanci sa už vyjadrili, že reformy podporia," vyhlásil Mikloš. "Situácia z politického hľadiska nie je ideálna, ale neexistuje ani žiadna alternatíva (k súčasnej vláde). Opozícia je roztrieštená s hlbokými ideologickými rozdielmi."
Európska komisia vo svojej každoročnej hodnotiacej správe o stave pripravenosti kandidátskych krajín na vstup do únie vydanej minulý týždeň uviedla, že hospodárske parametre Slovenska sa zlepšili, ale zároveň dodala, že by krajina mala naďalej pokračovať vo fiškálnej konsolidácii a v zlepšovaní finančného sektoru a kontroly trhu. Podobne ako s reformami sa vláda pokúša v súčasnosti pretlačiť aj Miklošov štátny rozpočet pre rok 2004, ktorý má za cieľ znížiť deficit verejných financií na úroveň 3,9 percenta HDP oproti 5 percentám v tomto roku.
Slovensko by sa tým malo priblížiť maastrichtským kritériám pre vstup do eurozóny. Vláda a Národná banka sa zhodujú v názore na čo najskoršie prijatie jednotnej meny - eura, s pravdepodobným výhľadom do roku 2008, alebo 2009.