vyjadril otvorený odpor voči Barakovmu zámeru vstúpiť vo funkcii ministra obrany do "vlády národnej jednoty".
Ramon chce, aby sa na osobitnom zjazde Strany práce budúci týždeň hlasovalo proti Barakovej účasti na veľkej koalícii. Budúci predseda vlády Šaron vzhľadom na rastúce napätie v Strane práce poukázal na to, že má záujem o veľkú koalíciu nezávisle na osobe Baraka.
Barak po volebnej porážke 6. februára ohlásil svoj odchod z politiky, no len dva dni na to začal rokovania so Šaronom a tento štvrtok sa s ním dohodol na spoločnej vláde, v ktorej Barak bude šéfom rezortu obrany a vicepremiérom a ďalší bývalý premiér Šimon Peres bude stáť na čele ministerstva zahraničných vecí.
Pod nátlakom vlastnej strany dnes Barak vyhlásil, že sa hneď po ukončení formovania novej vlády vzdá svojho poslaneckého mandátu. Okrem toho by chcel tiež oznámiť, kedy odstúpi z postu predsedu Strany práce. Napriek týmto vyjadreniam tento víkend silneli hlasy, ktoré Baraka vyzývajú, aby sa držal svojho predošlého tvrdenia o úplnom odchode z politiky.
Minister zahraničných vecí Šlomo Ben-Ami vyčíta Barakovi "zlyhanie v úlohe politického vodcu" a "prečiny voči všetkým normám osobného správania sa". Amram Mizna, starosta mesta Haifa, v otvorenom liste Barakovi píše, že jeho "šialené vtlačenie sa do Šaronovej vlády je hanbou pre nás všetkých a pre tábor mieru". Barak sa podľa neho správa, akoby nechápal, že národ ho už vo vedení nechce mať.
Medzitým sa už aj potenciálni pravicoví koaliční partneri Ariela Šarona vyjadrili proti obsadeniu postu ministra obrany Ehudom Barakom.