územia na pozície izraelskej armády v pohraničnej oblasti. Išlo o posledný z radu incidentov a napätie na Blízkom východe tak naďalej narastá.
Libanonská armáda vo svojom vyhlásení uviedla, že spolu s ozbrojenými jednotkami Sýrie budú hľadať spôsoby, ako "čeliť výzvam a hrozbám nepriateľa, ktorým sú obaja, Sýria a Libanon, vystavení". "V tejto otázke bolo dosiahnuté jednotné stanovisko," pokračuje vyhlásenie, pričom sa neuvádzajú podrobnosti, ako by mali oba štáty na takéto "hrozby" odpovedať.
Sýrsky náčelník generálneho štábu Hasan Turkmani, ktorý začiatkom mesiaca vyhlásil v sýrskych ozbrojených jednotkách pohotovosť pred každým ďalším izraelským útokom, sa v pondelok stretol s libanonským prezidentom Emile Lahúdom a vysokými predstaviteľmi armády.
Povstalci Hizballáhu zaútočili v pondelok v spornom hraničnom regióne, nasledovalo najmenej päť leteckých útokov zo strany Izraela a ťažké bombardovanie okrajov libanonských dedín. Napätie v oblasti vzrástlo po izraelskom útoku z 5. októbra na údajný tréningový tábor pre palestínskych militantov na území Sýrie. Išlo o najhlbšie preniknutie Izraela na sýrskej územie za posledných 30 rokov.