Ako píše denník Guardian, načasovanie tohto úniku informácií asi ani nemôže byť horšie pre britského premiéra Tonyho Blaira, len niekoľko dní pred výročnou straníckou konferenciou vládnucich labouristov. Irak ničí britskému premiérovi život už 5 mesiacov a odsunul všetky domáce záležitosti. A hoci Downing Street v stredu informácie o údajnom znení záverečnej správy oficiálne poprel, zdroje z britskej vlády potvrdili, že sú presné, dodáva denník.
Independent prináša v podstate rovnaké konštatovanie - fakt, že sa nenašli nijaké zbrane hromadného ničenia, je pre amerického prezidenta a britského premiéra tvrdým úderom. Posilní podozrenie viacerých britských ministrov, že Blair zatiahol krajinu do vojny pod falošnou zámienkou. Samotný Tony Blair už vlastne istý čas pripúšťa, že zbrane hromadného ničenia sa v Iraku nájsť nemusia, no ako zdôrazňuje, určite sa tam nájdu dôkazy o zbrojných programoch, pokračuje Independent.
Denník Daily Telegraph si všíma vyhlásenia americkej CIA, podľa ktorej nebude záverečná správa obsahovať nijaké definitívne závery. Vyhlásenia CIA akoby podčiarkovali rozplývajúce sa nádeje Washingtonu a Londýna, že sa niekedy podarí objaviť v Iraku zakázané zbrane. CIA akoby chcela americkú verejnosť varovať, že pred zverejnením spomínanej správy by nemala mať veľké očakávania, nazdáva sa denník. Pre Tonyho Blaira bude toto zistenie veľmi nepríjemné, pokračuje denník. Nie je to tak dávno, čo tvrdil, že vojna je nevyhnutným prostriedkom na zlikvidovanie Saddámovho arzenálu chemických a biologických zbraní, z ktorých sa niektoré môžu aktivovať do 45 minút. Nebude to veľmi príjemné ani pre Georgea Busha, no americká verejnosť, ako sa zdá, je vcelku pripravená stotožniť sa s myšlienkou, že zvrhnutie Saddáma Husajna bolo dostatočným dôvodom, bez ohľadu na zbrane hromadného ničenia, dodáva Daily Telegraph.