Páry sa na svoj veľký deň začali pripravovať od skorého rána - kvôli svadobnému obradu si dali rôzne časti tela pomaľovať. "Takto to má byť. Ľudia sa sobášia pri skoku padákom, v balónoch, pod hladinou mora - je to pekné, urobiť niečo iné," vyhlásila 43-ročná nevesta Jane Jonesová, majiteľka televíznej produkčnej spoločnosti z Orange County v Kalifornii.
Hromadný sobáš nudistov vyvolal veľké protesty zo strany cirkví a vlády, zároveň však upozornil aj na prekvitajúci cestovný ruch na nudistických plážach. V tomto odvetví turizmu dosahuje celosvetový ročný obrat 300 miliónov dolárov - asi trojnásobok spred desiatich rokov.
"Mám radšej sobáše nudistov. Celé je to o prírode," povedal reverend Frank Cervasio z nekonfesnej Cirkvi univerzálneho života, ktorá má svojich stúpencov aj v Kalifornii a na Floride. Počas 25-minútového obradu, na ktorom sa zúčastnilo asi 200 hostí, mal reverend oblečenú modrú letnú košeľu, krátke nohavice a tenisky. Cervasio o masovom sobáši povedal, že obrad bol síce štandardný, ale "oveľa spirituálnejší".
Pastor od roku 1995, keď sa jeho kongregácia zapojila do boja za zachovanie nudistických pláží na floridskom Cape Canaveral, údajne zosobášil viac ako 25 párov nudistov.
V 60. rokoch by sa dal počet oficiálnych nudistických pláží v USA zrátať na prstoch jednej ruky, dnes ich je len v Spojených štátoch amerických 250. Nudisti tiež navštevujú pláže Karibiku a Mexika.
Karibská oblasť má reputáciu, že tam ľudia môžu uniknúť od civilizácie. Napriek tomu prišli stredajší sobáš filmovať ešte aj spoločnosti ako BBC - čo je pre väčšinu nudistov inak žijúcich v konzervatívnej kresťanskej spoločnosti dosť riskantné. Všetky páry tvorili belosi väčšinou žijúci v USA.
Demonštranti vykrikovali pred areálom klubu Hedonizmus III., kde sa svadba konala, a obviňovali mladomanželov, že slúžia Satanovi.
Koalícia americko-karibských duchovných napísala list jamajskému premiérovi Percivalovi Jamesovi Pattersonovi, v ktorom vyjadrila svoje zdesenie a požiadala ho, aby svadobný obrad nudistov zakázal. Patterson však na výzvu nereagoval. Malé protesty sa konali nielen na Jamajke, ale aj v New Yorku. Podľa vedenia nudistického klubu sa im tak demonštranti postarali o bezplatnú publicitu.
Podobný kontroverzný obrad sa konal v deň osláv sviatku zamilovaných aj v Mexiku - tam sa na symbolickej omši hromadne zosobášilo asi 200 homosexuálnych párov. Mexickí homosexuáli sa týmto obradom snažili upozorniť na nedostatočnú právnu ochranu párov rovnakého pohlavia.
Páry sa zhromaždili pred jednou z dominánt prevažne rímskokatolíckej krajiny, divadlom Bellas Artes, a verejne si sľúbili oddanosť jeden druhému. Od organizátorov potom dostali "certifikát o spoločnom živote".