Talianska polícia oznámila, že našla niekoľko listov adresovaných nahľadanejšiemu mafiánovi a jeho rodine z minulého roka. Najnovšie dôkazy tak rozohnali špekulácie o tom, že boss podsvetia zomrel.
Listy od Provenzanovej manželky a synov, v ktorých sa píše o praní bielizne, sa našli v dome v mafiánskej bašte - sicílskom Palerme, práve tam, kde sa polícii pred dvoma týždňami podarilo zatknúť dvoch mafiánskych bossov. Polícia tiež oznámila, že bude musieť dešifrovať niektoré z nájdených listov, čiastočne písaných v tajných kódoch.
Všeobecne je Provenzano, inak prezývaný aj fantóm mafie, považovaný za najvyššieho mafiánskeho bossa od roku 1993, keď bol zadržaný Salvatore "Toto" Riina. Provenzano bol v roku 1999 o svojej neprítomnosti odsúdený na doživotný trest väzeniaza účasť na bombovom útoku, pri ktorom prišiel o život antimafiánsky sudca Paolo Borsellino a jeho piati bodyguardi. Do hľadania tohto sicílskeho krstného otca sú zapojené stovky vyšetrovateľov.