ne protestoval.
Miloševiča obhajoba pred medzinárodným súdnym tribunálom OSN pre vojnové zločiny, kde čelí žalobám z genocídy, zločinov proti ľudskosti a vojnových zločinov na Balkáne v 90. rokoch, by sa tak mohla začať v januári 2004. Haagski prokurátori skompletizujú žalobu v tomto roku.
Miloševič, obvinený zo zodpovednosti za etnické čistky v Chorvátsku, Bosne a Hercegovine a Kosove, sa od februára 2002, kedy sa súdny proces začal, obhajuje sám. Samotný proces bol odvtedy niekoľkokrát prerušený pre jeho zvýšený krvný tlak, únavu a chrípku.
"Proces sa na tri dni odročí. Medzitým prokuratúra dokončí spis a obžalovanému to uľahčí prípravu obhajoby," povedal predsedajúci sudca Richard May. Sudcovia uviedli, že sa snažili dosiahnuť rovnováhu medzi jeho požiadavkou získať dostatočné množstvo času na prípravu a plynulým pokračovaním procesu.
Miloševič, ktorý opakovane odmietol výzvy sudcov, aby sa nechal obhajovať advokátom, proti ich rozhodnutiu protestoval. Začiatkom septembra súd požiadal, aby bol prepustený na dva roky, počas ktorých by pracoval na príprave obhajoby. "Kategoricky protestujeme proti vášmu rozhodnutiu," vyhlásil Miloševič počas ostrej konverzácie so sudcom Mayom.
"Nie, toto nie je otázka do diskusie alebo pozvanie na argumentáciu," reagoval sudca. "Toto je verdikt. Je to rozhodnutie, ku ktorému sme dospeli," dodal.
Na začiatku procesu v roku 2002 Miloševič povedal, že plánuje povolať svedkov, vrátane bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, exministerky zahraničných vecí Madeleine Albrightovej a generálneho sekretára OSN Kofiho Annana.
Clintonova administratíva sponzorovala a organizovala negociácie vedúce k Daytonskej mierovej zmluve, ktorá v roku 1995 ukončila bosniansku vojnu. Miloševič bol v tom čase srbským prezidentom a podpísal zmluvu za bosnianskych Srbov.