Banská Bystrica 11. septembra (TASR) - Škodu za približne 123 tisíc korún spôsobil zatiaľ neznámy páchateľ, ktorý sa z nedele na pondelok na Námestí M. R. Štefánika v Brezne vlámal do predajného stánku. Jeho majiteľke Viere M. odcudzil z neho rôzne pánske, dámske a detské oblečenie a obuv.
Neznámy páchateľ, ktorý sa z 9. na 10. septembra vlámal do predajne detského oblečenia Junior na Železničnej ulici v Lučenci, odcudzením rôzneho tovaru spôsobil majiteľke Renáte S. škodu takmer 129 tisíc korún.
Polícia na území Banskobystrického kraja počas 10. septembra zaznamenala 16 krádeží vlámaním so škodou prevyšujúcou milión korún. Policajti z nich objasnili jednu krádež vlámaním, pri ktorej vznikla škoda vo výške 17 tisíc korún.
V rovnakom čase sa na cestách tohto kraja stalo 25 dopravných nehôd, pri ktorých sa ťažko zranil jeden človek a ďalšie štyri osoby utrpeli ľahké zranenia. Materiálne škody odhadli na takmer 1,5 milióna korún.
TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Marta Mandáková.