Námestník severokórejského ministra zahraničných vecí Kim Jong-il však varoval, že Pchjongjang vyvinie "silnejšie odstrašujúce prostriedky", ak nebudú splnené jeho požiadavky. Uviedla to tlačová agentúra ITAR-TASS, odvolávajúca sa na zdroj blízky rokovaniam.
Ako medzitým informovala japonská tlačová agentúra Kjódo, odvolávajúca sa tiež na zdroje z pekinských rozhovorov, predstavitelia Spojených štátov a Severnej Kórey dnes v Pekingu viedli aj bilaterálne rokovania.
Pchjongjang sa pôvodne pokúšal rokovať s Washingtonom na bilaterálnej úrovni, americká strana však trvala na multilaterálnych rozhovoroch.
Podľa juhokórejskej agentúry Jonhap dnes americká ani severokórejská delegácia neponúkli žiadne významnejšie ústupky. Hovorca juhokórejskej delegácie konštatoval, že ani jedna zo strán sa výrazne neodchýlila od svojich predošlých pozícií. Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) naďalej požaduje podpísanie paktu o neútočení s USA, kým americkí predstavitelia trvajú na tom, aby sa Severná Kórea pevne zaviazala, že zastaví svoj obnovený jadrový program.
Juhokórejskí diplomati už predtým konštatovali, že neočakávajú od prvého kola šesťstranných rozhovorov žiaden výrazný prelom, a bude úspechom, ak sa vôbec dosiahne prísľub pokračovať v rokovaniach.
Ruský vyjednávač v Pekingu, námestník ministra zahraničných vecí Alexander Losiukov, dnes vyhlásil, že pokiaľ sa týka výsledku rokovaní, nie je príliš veľkým optimistom. Súčasne však poznamenal, že ešte stále nemožno hovoriť o neúspechu rozhovorov.