estnancov OSN v Iraku. "Budeme hovoriť o poslednom vývoji," informoval zástupca veľvyslanca Sýrie pri OSN Fayssal Mekdad, ktorého krajina momentálne predsedá BR OSN. Odmietol sa však vyjadriť k otázke, či k útoku prispel nedostatok bezpečnostných opatrení zo strany koaličných jednotiek. "Teraz nepotrebujeme špekulácie, no potrebujeme zvýšenie bezpečnostných opatrení. Zodpovednosť leží na všetkých zúčastnených stranách," uviedol. Mekdad sa tiež odmietol vyjadriť k možnosti vyslania jednotiek OSN do Iraku. Povedal len, že BR OSN bude rokovať "o všetkých záležitostiach postupne".
Na rokovaní by sa mal zúčastniť aj generálny tajomník OSN Kofi Annan, ktorý kvôli bombovému útoku prerušil svoju návštevu Fínska. Ešte pred odletom zo štokholmského letiska Annan zdôraznil, že i napriek útoku OSN neplánuje odvolať svojich zamestnancov z krajiny. Konštatoval tiež, že koaličné jednotky musia zvýšiť bezpečnostné podmienky. "Dúfali sme, že koaličné jednotky pre nás zabezpečia podmienky na vykonávanie základnej práce v rámci politickej a ekonomickej rekonštrukcie Iraku. To sa však nestalo," povedal Annan.
Ďalšou témou rokovania BR OSN bude prijatie novej rezolúcie o zrušení sankcií voči Líbyi. Británia navrhla zrušenie sankcií zavedených v roku 1988 po tom, čo Líbya prijala formálnu zodpovednosť za bombový útok na lietadlo Pan Am nad škótskym Lockerbie a sľúbila vyplatiť 2,7 miliardy dolárov rodinám 270 obetí nešťastia. Hlasovanie o novej rezolúcii sa očakáva vo štvrtok.