osť počas hlasovania opustili. Francúzsko, Nemecko a Mexiko nechceli hlasovať za rezolúciu, v ktorej sa okrem iného vyslovene uvádza, že vojaci zúčastnených krajín, ktoré nepodpísali Rímsky protokol, nebudú za prípadné vojnové zločiny vykonané v Libérii súdené Medzinárodným trestným tribunálom (ICC). Jednou z mála krajín, ktoré Rímsky protokol o ICC nepodpísali, sú práve Spojené štáty.
Cieľom medzinárodných jednotiek, ktoré budú vyslané do Libérie, bude "zabezpečiť podmienky pre začatie odzbrojovania, demobilizácie a obnovy krajiny a pomôcť udržiavať bezpečnosť v období po odchode súčasného prezidenta (Charlesa Taylora)," uvádza sa v rezolúcii.
Na štvrtkovom rokovaní v ghanskej Akkre schválili vyslanie mierových jednotiek do Libérie aj lídri krajín Ekonomického spoločenstva západoafrických štátov (ECOWAS). Jednotky by mali byť do krajiny vyslané najneskôr do pondelka. Západoafrickí štátnici okrem toho vyzvali Taylora, aby odovzdal moc a opustil krajinu do troch dní po príchode vojakov do krajiny. Taylorov hovorca Vanii Paassewe však na túto výzvu vo štvrtok reagoval rezervovane: "Rozhodnutie (o Taylorovom odchode) bude závisieť od dohody dosiahnutej na rokovaniach v Akkre. Prezident však nemusí nutne vyhovieť tejto požiadavke," povedal Paassewe.