Podľa rozhovoru, ktorý dnes uverejnil taliansky denník Corriere della Sera, odovzdala Talianka doklady americkému veľvyslanectvu v Ríme, aby sa zistilo, či sú uvedené informácie vierohodné. Dokumenty sa stali veľmi dôležitým podkladom pre obvinenia Iraku americkým prezidentom Georgeom W. Bushom a britským premiérom Tonym Blairom.
Nemenovaný predstaviteľ amerického ministerstva zahraničných vecí už predtým informoval o tom, že USA získali dokumenty o údajnom plánovanom iracko-nigerskom obchode od "súkromného mimovládneho zdroja" v Ríme.
E. Burbová, pracujúca pre taliansky týždenník Panorama, získala písomnosti zo zdroja, ktorý neprezradila, ale tento zdroj sa údajne nenachádza v prostredí talianskych tajných služieb.
"Vedela som, že dokumenty by mohli predstavovať veľkú svetovú senzáciu...,ale mnohé detaily boli podľa mňa nepresvedčivé," povedala novinárka pre denník Corriere della Sera. Podľa Talianky neuverejnil týždenník Panorama článok po tom, ako preverovanie údajov v Nigeri neposkytlo spoľahlivé informácie. Medzitým Burbová odovzdala doklady Američanom a talianske médiá uverejnili špekulácie, že sa za nimi ukrýva niekto z prostredia Sismi, talianskej vojenskej rozviedky.
Americký prezident G. W. Bush vo svojej výročnej správe o Stave Únie v januári tohto roku uviedol, že britská vláda má informácie, podľa ktorých sa Irak usiloval o nákup uránu potrebného na výrobu jadrových zbraní v Afrike.