ájil vojnu proti Iraku. Ide najmä o obvinenie z januára tohto roku, kedy Bush na základe informácií tajných služieb uviedol, že Irak sa snaží získať urán z Afriky. Toto obvinenie sa však nikdy nepreukázalo. "Myslím, že tajné informácie, ktoré dostávam, sú ozaj dobré. Moje prejavy sú založené na dobrých informáciách,." zdôraznil Bush. Dodal, že v čase jeho prejavu sa ešte neobjavili pochybnosti o informácii, že Irak chce kúpiť urán z Afriky.
Odchádzajúci hovorca Bieleho domu Ari Fleischer na pondelkovej tlačovej konferencii jednoznačne odmietol obvinenia, že Bush zneužil sporné informácie na ospravedlnenie invázie proti Iraku. Fleischer tvrdí, že otázka, či chcel Irak získať urán z Afriky, nebola kľúčová pri rozhodovaní, či USA zaútočí proti Bagdadu. Fleischer sľúbil, že Biely dom bude v budúcnosti prísnejšie preverovať tajné informácie. "Už všetci vieme, že proces preverovania musí byť vylepšený. Toto už nechce samozrejme nikto zažiť," povedal.
CIA priznala chybu, keď Bushovi dovolila pred vojnou v Iraku povedať, že Bagdad sa pokúša získať urán z Afriky. Podľa jej riaditeľa Georga Teneta mala CIA o tomto tvrdení vážne pochybnosti a preto nemala dovoliť, aby sa objavilo v prezidentovom prejave o stave únie. Kritici obviňujú Busha a britského premiéra Tonyho Blaira zo zveličovania hrozby, ktorú pre svet predstavoval Saddám Husajn.