vo vládnej správe o irackých zbraniach minulý september. "Nechápem, ako dospeli k 45 minútam. Zdá sa mi to značne prehnané," uviedol Blix pre nedeľné vydanie britského denníka Independent. Podľa Blixa je síce teoreticky možné v okamžiku prejsť z výroby vakcín na výrobu biologických zbraní, no nepokladá za pravdepodobné, že Irak mal prostriedky na vojenské použitie týchto zbraní.
, bývalý švédsky diplomat, odišiel v júni do dôchodku a teraz pracuje pre medzinárodnú nadáciu, ktorá budujú nový kryt na reaktor v ukrajinskom Černobyle. V rozhovore pre Independent konštatoval, že Blair bol "silne presvedčený" o existencii zbraní hromadného ničenia v Iraku. "Hovoril som s ním niekoľko krát a nadobudol som tento dojem. Ja som dôkazy nepovažoval až za také presvedčivé, a to som aj povedal Bezpečnostnej rade OSN," povedal Blix a dodal, že britská vláda podľa neho zveličila informácie, ktoré mala k dispozícii.
USA a Británia odmietajú, aby zbrojní inšpektori OSN obnovili svoju činnosť v Iraku. Namiesto toho vytvorili vlastnú Irackú inšpekčnú skupinu, ktorá pátra po dôkazoch o zbraniach v krajine. Blix síce nespochybňuje schopnosti amerických a britských expertov, no medzinárodní inšpektori by podľa neho boli "dôveryhodnejší". Blix je presvedčený, že ak Irak skutočne vlastní nekonvenčné zbrane, tak sa určite nájdu. Pripomenul, že Iračania sami tvrdili, že tieto zbrane zničili ešte v lete v roku 1991, o čom však Bagdad nebo schopný predložiť žiadnu dokumentáciu. "Poskytli nám však viacero mien ľudí, ktorí sa na likvidácií zbraní zúčastnili. Keby sme zostali v Iraku dlhšie, mohli sme týchto ľudí vypočuť," konštatoval Blix. Odmietol tiež tvrdenia, že Irak vyviezol niektoré svoje zbrane do susedných krajín ako Irán a Sýria.