li, že sa po rovnakej ceste už nemusím vrátiť, ale dúfam a modlím sa k Bohu, aby som sa do Bagdadu raz vrátiť mohol," uviedol.
Saháf sa stal mediálnou hviezdou počas vojny v Iraku, keď pre mnohých Arabov predstavoval hrdinu napriek tomu, že sa západný svet smial jeho nerealistickým komentárom k priebehu vojenskej invázie. Práve pre vyhlásenia o neúspechoch okupačných síl počas toho, ako zároveň televízne stanice vysielali obrázky potvrdzujúce postup amerických jednotiek, si vyslúžil svoju prezývku. "Verím, že všetky arabské krajiny sú našim domovom, ale každý verí, že sa raz bude môcť vrátiť do svojej rodnej vlasti so svojimi spomienkami," uviedol na letisku v Spojených arabských emirátoch (SAE).
Ako dodal, počas odchodu z Bagdadu mal zmiešané pocity. "Mám rovnaké pocity, ako obyčajní ľudia. Ale tento raz sú moje pocity zmiešané. Je v nich smútok aj nádej," povedal. Saháf, ktorý nie je na zozname 55 najhľadanejších Iračanov, bol oslobodený počas minulého mesiaca potom, ako sa vzdal do rúk okupačných vojsk. V piatok naznačil, že má v zámere pracovať a žiť v SAE.
Saháf si získal srdcia Arabov farbistými prívlastkami z archaickej Arabčiny, ktorými častoval okupantov počas invázie v Iraku. Amerických a britských lídrov nazval "medzinárodným gangom zločineckých bastardov", hlupákmi, ignorantskými imperialistami a pod. V rozhovore poskytnutom pre televíziu v Abu Dhabi pred mesiacom obraňoval svoje tlačové konferencie cez vojnu slovami: "Informácie boli pravdivé, ale ich interpretácia nie. Ja som si plnil svoje povinnosti do poslednej chvíle."