sa na ministra zdravotníctva Petra Colemana. Minister neinformoval o obetiach z vládnych alebo povstaleckých síl. Márnice sú podľa ich zamestnancov preplnené "stovkami mŕtvych", podobná situácia je aj v nemocniciach. Vojaci zabavujú súkromné automobily, do ktorých nakladajú ďalšie mŕtve telá a ranených.
Obyvatelia Monrovie hľadajú útočisko v školách, na futbalovom štadióne alebo v obytnom areáli veľvyslanectva USA, ktorý v stredu zasiahli dve strely z granátometov, pričom o život prišlo najmenej deväť Libérijčanov. Humanitárna situácia v meste sa zhoršuje a obyvateľstvu hrozí hlad a cholera. Státisíce ľudí utieklo najmä do Sierra Leone, Guiney a iných západoafrických štátov. Civilisti utekajú pred jednotkami povstaleckých Libérijčanov spojených v organizácii pre zmierenie a demokraciu (LURD).
Za posledné tri týždne ide o druhý pokus povstalcov bojujúcich za zosadenie prezidenta Charlesa Taylora obsadiť hlavné mesto. Povstalecké vojská už ovládajú najmenej 60 percent územia krajiny. Medzinárodná komunita pripisovala prímeriu podpísanému minulý týždeň vysoké šance, obyvatelia krajiny však k dohode pristupovali skepticky, pretože počas občianskej vojny v 90. rokoch bolo takýchto dohôd uzavretých niekoľko, no všetky boli porušené. Počas poslednej občianskej vojny v Libérii, ktorá trvá už tri roky, zahynuli tisícky ľudí. V 90. rokoch počas sedem rokov trvajúcej občianskej vojny zomrelo okolo 200 tisíc obyvateľov.