ríslušníci islamistickej milície, ktorí práve kontrolovali autá smerujúce na námestie, okamžite nasadli na motorky a vybrali sa smerom k miestu, odkiaľ sa ozývala streľba.
Na demonštráciách sa zúčastňujú tisícky Iránčanov. Okolie námestia obkľúčila zásahová polícia, aby zabránila zrážkam medzi demonštrantami a milíciou, ktorá počas posledných dní niekoľko krát brutálne napadla demonštrujúcich študentov. Polícia príslušníkov milície, ktorá v piatok zaútočila na študentov obuškami, nožmi a reťazami, varovala, aby zákon nebrali do vlastných rúk. Ako informovali predstavitelia polície, líder milície Saíd Askari a niektorí jej členovia, verní najvyššiemu iránskemu duchovnému vodcovi ajatolláhovi Ali Chameneímu, boli zatknutí. Študentská tlačová agentúra ISNA oznámila, že protesty vypukli aj v juhoiránskom meste Širáz, kde bolo sto ľudí zatknutých a jeden prišiel o život.
Protesty sú zamerané proti mocným konzervatívnym klerikom, no i proti mierne reformnému prezidentovi Muhammadovi Chattámímu, ktorý je podľa názoru demonštrantov príliš "mäkký" a iránskym duchovným nevzdoruje s dostatočnou razanciou. Podľa proreformných politikov demonštrácie poukazujú na potrebu reforiem v Iráne, konzervatívni politici naopak tvrdia, že ide o komplot zo strany USA. Spojené štáty v sobotu odsúdili útok iránskej klerikálne orientovanej milície na demonštrantov v Teheráne a iránsku vládu vyzvali, aby prepustila zadržaných. "Sme znepokojení zatýkaním a provokatívnym správaním milície voči demonštrujúcim študentom. Vládu vyzývame, aby chránila ľudské práva a prepustila tých, ktorí boli zatknutí," hovorí sa vo vyhlásení Bieleho domu.